interez.sk / / Slovensko
Projekt "Nedôverujem" funguje už tri dni a za ten čas sa k nemu pripojilo už tisíce ľudí.

V reakcii na súčasnú politickú situáciu mnohí ľudia chcú vyjadriť svoj nesúhlas. Aj preto vznikla iniciatíva Nedôverujem. Vytvorila ho partia kamarátov a kolegov vo svojom voľnom čase a za vlastné financie, nestojí za ním žiadna firma, politik ani politická strana.

K iniciatíve Nedôverujem sa pripojilo už vyše 51 tisíc ľudí a toto číslo neustále narastá. Ako uvádzajú autori iniciatívy: „Sme nespokojní občania, ktorí už neveria svojej vláde. Sme kolegovia, marketéri, grafici, developeri, ktorým záleží na budúcnosti našej krajiny. Mrzí nás korupcia, arogancia moci a strata viery v spravodlivosť. Dotýka sa nás každý prípad, ktorý sa zametie pod koberec a každý skutok, ktorý sa nestal.“

K iniciatíve sa okrem bežných ľudí pripojili aj desiatky známych osobností ako je napríklad Ján Gordulič, Katarzia, Tomáš Hafner.

Iniciatíva vznikla na popud Roberta Kaliňáka, ktorý vyslovil výrok, že zatiaľ nikto nespočítal nedôveru v jeho osobu/vládu. No keďže dnes sa rozhodol podať demisiu, možno si to už nakoniec aj spočítal…

Ak sa chcete aj vy pridať k iniciatíve, stačí si na profilovú fotografiu nahrať rám a následne fotku nahrať na stránku. Stránka k fotografii automaticky pridá číslo, a tak sa okamžite dozviete, koľkí ľudia už vyslovili nedôveru.

Môžete tiež vytvoriť krátke video, ktoré nahráte na sociálne siete. Stačí, ak v ňom poviete “nedôverujem tejto vláde” a pridáte aj svoj dôvod. Ak ho verejne vyzdieľate s hashtagom #nedoverujem, autori iniciatívy ho pridajú na stránku.

Www.nedoverujem.sk

Posted by Katarzia on Freitag, 9. März 2018

Nedôverujem môžete sledovať aj na ich facebooku.

Pozri aj: Po slovenských mestách objavili rozvešané krvavé tričká. Toto je odkaz, na ktorý chcú upozorniť

0
Komentovať (0)