Foto: instagram.com (retro3111/artcibiskup)

Matej Mensatoris / / News
Vo viacerých slovenských mestách sa v reakcii na aktuálnu situáciu v krajine po vražde novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky objavili "zakrvavené" tričká. Pred košický magistrát zase aktivisti vyliali umelú krv.

„Krvavé“ tričká s nápismi Nechcem späť 90. roky, Študenti spojte sa! či Nechcem ďalší krvavý pondelok sa objavili napríklad v Bratislave pred Úradom vlády SR, v podchode na Zochovej ulici či v Karlovej Vsi, na mieste, kde zahynul Róbert Remiáš.

„Udalosti, ktoré sa stali, znova oživujú v ľuďoch pocit bezmocnosti, beznádeje a sklamania. Opäť si mnohí z nás kladú otázky, komu a čomu sa dá dnes ešte veriť, na čo a na koho sa dá spoľahnúť,“  povedala pre TASR starostka bratislavskej Karlovej Vsi Dana Čahojová

Banskobystrický magistrát zdôraznil, že brutálna smrť dvoch mladých ľudí zasiahla aj mesto pod Urpínom, ktorému nie je ľahostajné, čo sa v spoločnosti deje.

Pred schodisko pred košickým magistrátom zase vyliali aktivisti umelú krv. „Tragédiu, ktorá sa stala, treba čo najskôr vyšetriť. Aj všetci na magistráte sú nešťastní z toho, čo sa stalo. Nikto by nemal túto tragédiu takto cynicky zneužívať,“ uviedol košický primátor Richard Raši.

Za tričkami stojí iniciatíva Vox populi (Hlas ľudu). Pre portál fici.sme.sk, okomentovali situáciu takto: „Nepáči sa nám, ako súčasná vláda rieši aktuálnu situáciu týkajúcu sa vraždy novinára Jána Kuciaka. Nepáči sa mám dlhodobý postoj dnešnej vlády na rôzne kauzy, ktoré sa ich týkali, ich postoj k novinárom, učiteľom, zdravotným sestrám a ďalším zložkám spoločnostiVyzývame hlas ľudu, aby sa zjednotil a aby začal brániť demokratické hodnoty,“

;Na záver dodávame, že už v piatok, t.j. 9. marca, sa v mnohých slovenských mestách bude konať iniciatíva Postavme sa za slušné Slovensko! V mnohých slovenských mestách tak môžu ľudia ísť vyjadriť svoj názor s aktuálnou situáciou na Slovensku.

Pozri aj: Bola objavená najstaršia správa ukrytá vo fľaši. Toto stálo v odkaze, ktorý plával v oceáne celých 132 rokov

TASR, fici.sme.sk
0
Komentovať (0)