Foto: facebook.com (Veronika Kocúreková Cehulová)

Matej Mensatoris / / Film
O medvedici Ingrid, ktorá bola počas leta ochranármi odstrelená, natočila verejnoprávna televízia dokument.

Cez leto v mnohých z nás zarezonoval prípad tatranskej medvedici Ingrid, ktorá bola zastrelená ochranármi prírody. Medvedica sa najprv aj so svojimi mláďatami objavila na strome v centre Starého Smokovca. Keď ju potom premiestnili a oddelili od mláďat, medvedica sa opäť priblížila k ľuďom, a tak sa ochranári rozhodli voliť radikálny spôsob riešenia problému a to odstrelom. 

Reportérka RTVS Ivana Ratkovská vytvorila krátky 10-minútový dokument, ktorý zaznamenáva príbeh medvedice Ingy a to od úvodu, až po koniec, uvádza pre sme.sk.

Milí moji priatelia. Krátky dokument "INGA – skutočný príbeh tatranskej medvedice" je na svete. Nešlo o to, vytvoriť…

Posted by Ivana Ratkovska on Mittwoch, 22. November 2017

Príbeh medvedice začína keď sa túlala v okolí Bilíkovej chaty, kde ju prvýkrát natočili. Neskôr sa medvedica dostala do médií, keď sa spolu s mláďatami objavila na strome v Starom Smokovci. Potom bola premiestnená preč, avšak už po niekoľkých dňoch sa začala opäť objavovať v tatranských dedinách. Preto bola oddelená od mláďat a neskôr zastrelená. Dokument sa podľa reportérky nesnaží nájsť vinníka, ale poukazuje na krehké vzťahy medzi človekom a prírodou.

Krátky dokument „INGA – skutočný príbeh tatranskej medvedice“ si môžete pozrieť v nedeľu 10. decembra o 9:15 hod. na Dvojke.

Pozri aj: 5+ tipov na to, ako z vianočného večierka neurobiť totálnu frašku

sme.sk

 

0
Komentovať (0)