Facebook.com (Turistika na Slovensku, foto: Eva Oleksakova)

Branislav Blaško / / News
Hasiči zasahovali dnes ráno v centre Starého Smokovca, kde bola nahlásená medvedica s mláďatami.

Informoval o tom operačný dôstojník Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Prešove. „Po príchode na miesto jednotka zistila, že medvedica sa nachádza na strome vo výške asi 20 metrov spolu s dvomi medvieďatami,“ uviedol.

Príslušníci HaZZ pomocou lana vytiahli na strechu blízkej budovy vysoký tlak a dávkami vody sa snažili medvedicu odplašiť na zem. Keďže hrozilo, že medvieďatá môžu spadnúť, jednotka zásah ukončila. Po dohode s ochranármi miesto prenechali na monitorovanie mestskej polícii.

aktuálne Starý Smokovec … viac info večer na JOJ-ke s Jožom Kubánim

Geplaatst door Maroš Čurlej op vrijdag 5 mei 2017

Ako informoval riaditeľ Správy Tatranského národného parku Pavol Majko, medvedica s dvomi mladými sa dnes v noci presunula z Bilíkovej chaty. „Momentálne je na strome v centre mesta, pravdepodobne ju niečo vyplašilo,“ uviedol s tým, že pracovníci Správy TANAP-u situáciu monitorujú. „Apelujem len na obyvateľov, aby ju zbytočne nevyrušovali,“ doplnil. Predpokladá sa, že v podvečerných hodinách, keď bude situácia pokojnejšia, zíde dolu a presunie sa naspäť do svojho prirodzeného prostredia.

Medvedica a mladata na strome zachranna akcia stary smokovec

Geplaatst door Ladislav Fehér op vrijdag 5 mei 2017

Pozri aj: Slovenské plemeno koňa sa dočkalo obrovského úspechu! Zaradí sa medzi svetové kultúrne dedičstvo UNESCO

TASR
0
Komentovať (0)