Foto: Facebook.com (Správy RTVS)

Včera ste mohli v spravodajstve zachytiť správu, že slávna medvedica Inga, ktorá pred pár týždňami vyliezla na strom aj so svojimi mláďatami bola odchytená.

Ochrancovia prírody sa rozhodli, že najlepším riešením bude medvedicu od mláďat oddeliť. Uspali ju a previezli naspäť do Tichej doliny. Mláďatá boli na čas umiestnené v Bojniciach, pričom ich ďalší osud bude smerovať do Maďarska, kde by mali byť vypustené do národného parku. Ochranári taktiež varovali, že ak sa medvedica vráti naspäť do Liptovskej Kokavy, budú to musieť riešiť iným spôsobom.

Dnes sa ich slová naplnili. Zúfalá medvedica sa vracala naspäť do mesta, kde bola naposledy so svojimi potomkami ešte predtým, ako ich ochrancovia oddelili. Keďže „ohrozovala“ občanov, museli ju odstreliť. To všetko je dôsledok správania sa človeka k prírode. Tým, že ľudia medvedicu aj mláďatá kŕmili niekedy dokonca z pár metrov a preto, že boli kontajnery neuzavreté a nezabezpečené, medvede sa mohli veľmi ľahko dostať k jedlu a teda ich to k obydliam lákalo oveľa viac.

***Medvedicu Ingu v noci v Liptovskej Kokave zastrelili. Polícia vyhodnotila situáciu ako stav krajnej núdze*** Príbeh…

Geplaatst door Správy RTVS op vrijdag 2 juni 2017

Rozhodovanie ochranárov bolo síce ťažké, no je otázne, či bolo aj správne. Dúfajme aspoň, že mláďatá čaká lepší osud ako ich mamu.

Pozri aj: Chatár z Chaty pod Borišovom mal už dosť ľudí, ktorí si pomýlili areál so záchodom. Umiestnil tam túto tabuľu, ktorá baví tisíce ľudí

 

Príbehy
0
Komentovať (0)