Foto: Giphy.com

Pre niekoho milovaný pre iných nenávidený.

Ako pripraviť vianočný večierok? Čo si na neho obliecť a aké aktivity pre ľudí pripraviť a docieliť, aby na neho spomínali v dobrom? Dnes sa Vám pokúsime na všetky tieto otázky odpovedať.

December nám už klope na dvere a to znamená, že čas Vianoc je už (konečne) tu. Predtým, než si však sadneme k vianočnému stolu s rodinou, čaká nás ešte jedna vec. Nevyhnú sa mu ani pracujúci a ani študenti. Áno, reč je o vianočnom večierku, ktorý si v dnešnej modernej dobe čoraz viac a viac spájame s Vianocami. Dnes sa pozrieme na to, čomu všetkému by sme sa mali vyvarovať, keď nechceme, aby sa z nášho vianočného večierka stala totálna fraška.

Príliš veľa vecí z práce

Ak organizujete večierok, prosím nemýľte si ho s pracovnou poradou či školením. Je dobré, keď sa na začiatku večierka zhodnotí už končiaci rok, odmenia sa zamestnanci a povie sa pár slov o firme, plánoch a podobne. Na jedno však pamätajte, všetkého veľa škodí. Ľudia majú už z celého roka práce dosť a chcú sa zabaviť a nie počúvať to, čo v práci celý rok.

Program vianočného večierka

Každý vianočný večierok má jednu spoločnú charakteristiku. Či už ide o pracovný či triedny večierok alebo máte vianočnú stretávku s futbalovým tímom, jedno je isté −  nie všetci sa na ňom budú dokonale poznať a nie všetci si taktiež sadnú povahovo. Preto treba myslieť na to, aby sa ľudia celé hodiny nenudili a neboli ticho. A preto je najlepšie pre nich vymyslieť drobnú aktivitu na začiatok. A nie, nemusí to byť nič veľké. Myslíme si, že dobrú atmosféru dokáže spraviť aj tématický kvíz či iná zábavná aktivitka. Ľudia sa tak dostanú do tímov, lepšie sa spoznajú, uvoľnia sa a o zábavu bude postarané.

Darčeky

Aj keď to môže vyznieť ako klišé, myslíme si, že k dobrému vianočnému večierku darčeky neodmysliteľne patria. V našej redakcii si každý rok ťaháme jedného človeka, ktorému kúpime darček – proste klasický “secret santa”. Redaktor však vopred nevie, od koho darček dostane. V deň večierka tak každý dostane darček, no nikto nevie, od koho bol. Pri dávaní darčekov však máme dve podmienky − najlepší darček je ten, ktorý sa nekúpi v obchode ale vyrobí, a keď ho už náhodou niekto kúpi, je veľmi kreatívny a vtipný.

Čo si obliecť na vianočný večierok?

Mnoho ľudí nevie, ako sa na taký večierok treba obliecť. Májú si zvoliť formálne oblečenie, či si na seba obliecť niečo pohodlné? Keď sa chceme tomuto vyvarovať, máme pre vás jednu radu − zvoľte tématický večierok. Majú ľudia radi filmy, hudbu či umenie? Potom je dobrý nápad určiť tému, podľa ktorej sa ľudia na párty oblečú. My sme si tento rok zvolili tému Harry Potter a sme zvedaví, ako to dopadne. Tešíme sa na množstvo kreatívnych outfitov, ktoré si u nás ľudia oblečú.

Jedlo a alkohol

Je jasné, že bez jedla a alkoholu to asi nepôjde. Taktiež sa treba držať pravidla, že niekedy je menej viac. Ľudí nemôžete nechať o hlade, no zas nemôžete nakúpiť jedlo, ktoré budete ešte dojedať po štedrovečernej večeri. My väčšinou volíme taktiku, že každý z nás donesie niečo malé. Baby nás vždy prekvapia chutnými koláčikmi a chalani spravia chutné chlebíčky, tí menej zruční donesú aspoň slané pečivo.

Tak ako s jedlom, ani s alkoholom to netreba preháňať. Myslíme si, že niekedy úplne postačí jeden druh alkoholu. Je však veľmi ťažké nájsť niečo, čím nikto nepohrdne. Aj keď sa to zdá byť ako nemožná voľba, nie je to až tak ťažké. Keď niekomu ponúknete borovičku, je jasné, že polovica ľudí ju nebude môcť ani ovoňať. Preto je lepšie zvoliť niečo jemnejšie a niečo, čo sa dá piť na viac spôsobov. Tak, ako sme si tento rok zvolili tému outfitu, volíme aj tému alkoholu. Našou voľbou to bude v tomto prípade Captain Morgan. Nežné pohlavie si ho zmieša s kolou a naša mužské osadenstvo si ho vychutná len s citrónom. Samozrejme, že s mierou a s rozumom.

Voľná zábava

Znakom dobrého večierku je dobrá nálada, šťastní ľudia a zábava. Ak aj vy budete tento rok organizovať vianočný večierok, alebo sa ho zúčastníte, dbajte na tieto rady a možno aj práve váš večer bude ten, na ktorý budú ľudia ešte dlho spomínať. Alebo to bude večer, ktorý zblíži váš kolektív a vytvorí medzi ľuďmi priateľskejšie a otvorenejšie putá. Na záver už len musíme dodať: Pite s rozumom, od 18 rokov. 

Článok vznikol v spolupráci s Captain Morgan

 

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )