Polícia obvinila z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky 34-ročného muža. Vodič Audi A4 jazdil v sobotu (2. 3.) v Prievidzi pod vplyvom alkoholu, v dychu mu pri opakovanej skúške namerali 2,75 promile. Informovala o tom v pondelok na sociálnej sieti trenčianska krajská polícia.
Vodiča zastavila a kontrolovala policajná hliadka z Prievidze v sobotu v noci. „Na výzvu policajta sa dobrovoľne podrobil dychovej skúške s pozitívnym výsledkom merania 1,24 mg/l, čo predstavuje 2,58 promile alkoholu. Opakovaná dychová skúška po dvadsiatich minútach mala stúpajúcu hodnotu 1,32 mg/l, čo predstavuje 2,75 promile alkoholu,“ uviedla polícia.
Policajti vodiča následne v zmysle zákona obmedzili na osobnej slobode a umiestnili v cele policajného zaistenia. Mužovi teraz hrozí trest odňatia slobody až na jeden rok, o jeho treste rozhodne súd. Polícia v tejto súvislosti opätovne apeluje na vodičov, aby si nesadali za volant pod vplyvom alkoholu. „Buďte na cestách voči sebe, ako aj ďalším účastníkom cestnej premávky zodpovední,“ vyzvala.
Kristína a Juraj žijú na Islande: Život je tu drahý, ale jeho kvalita je vysoká. Miestnym chýba spontánnosť
Najzábavnejšia loď sveta má na streche motokárovú dráhu. Plavba pritom vyjde len na pár stoviek, má to háčik
Z nového seriálu diváci šalejú, láme rekordy sledovanosti: Ľudia ho nevedia vynachváliť, aj keď končí tragédiou
Báli sa, že sa rozbijú na črepy a zomrú. Princezná si myslela, že zhltla klavír, kráľ zas veril, že má orgány zo skla
Michal Havran v 1 na 1: Ak Orbán prehrá, Fico skončil. Prvé kolo slovenských volieb sa odohrá v Maďarsku
Už sa to začalo, pocítime to všetci: Analytik Potočár vysvetli, čo by sa stalo, ak by zajtra začala prúdiť ruská ropa
Surový burger nám takmer utiekol z taniera, no prišlo aj milé prekvapenie. Boli sme v pizzerii Família z novej časti Na nože











Nahlásiť chybu v článku