koso / / Hádanky
Kto by nemal rád dobrú hádanku, pri ktorej si trošku potrápi hlavu? Vy ich radi máte, to vieme, a preto ich pre vás pravidelne pripravujeme. Potrápte sa teda s tou dnešnou.

Na našej stránke môžete nájsť mnoho matematických alebo logických hádaniek. Nie vždy je jednoduché takéto hádanky vyriešiť a niekedy nám veru vedia pekne potrápiť mozog. Ak by ste mali záujem pozrieť sa aj na iné logické úlohy a hádanky, nájdete ich veľké množstvo práve na tomto odkaze. Poďme sa ale teraz spoločne pozrieť na tú dnešnú. Táto otázka je medzi nami už dlhú dobu. Prvýkrát sa objavila na matematickom teste v roku 1980. Vtedy ju vyriešila zle drvivá väčšina žiakov. Na jej správnu odpoveď prišiel 17-ročný študent menom Daniel Lowen, ktorý si ju musel obhájiť, pretože ani ľudia, ktorí tento test vytvorili, nemali správne riešenie.

Zadanie:

Štvorsten a štvorboký ihlan, ktoré majú rovnaké dĺžky strán sa prilepia dokopy jednou stranou. Tieto telesá pozostávajú z nasledovných častí: štvorsten zo 4 rovnostranných trojuholníkov a štvorboký ihlan zo 4 rovnostranných trojuholníkov a štvorcovej podstavy. Koľko plôch má nový objekt?

hadanka-geometria-vecer2_compressed

Myslíte, že už viete aká je správna odpoveď? Pozrite si správnu odpoveď a overte si, či ste rozmýšľali správne. 


0
Komentovať (0)