Foto: SITA/AP

Herec Ben Stiller navštívil Kyjev a stretol sa aj s prezidentom Zelenským.

Americký herec Ben Stiller, ktorý je vyslancom dobrej vôle Úradu vysokého komisára OSN pre utečencov (UNHCR), navštívil v sobotu Poľsko a v rámci cesty zavítal aj na Ukrajinu. Pre stanicu BBC to potvrdil samotný UNHCR.

Stiller pricestoval do mesta Rzeszów na juhu Poľska. Návštevou tohto regiónu chcel podľa UNHCR poukázal na potreby tých, ktorí utiekli pred vojnou na Ukrajine.

Stretol sa s ľuďmi utekajúcimi pred vojnou

Hollywoodsky herec navštívil hraničný priechod pri poľskej obci Medyka, kde sa stretol s ľuďmi utekajúcimi pred ruskou inváziou z Ukrajiny, píše agentúra PAP.

Milióny ľudí boli nútené opustiť svoje domovy, z ktorých viac ako 90 percent tvoria ženy a deti. Som tu, aby som sa o tom dozvedel, podelil sa o príbehy, ktoré ukazujú vplyv vojny na človeka a aby som posilnil výzvy na solidaritu… Každý má právo hľadať bezpečie. Ktokoľvek. Kdekoľvek. Kedykoľvek,“ napísal Stiller na sociálnej sieti Instagram.

Foto: SITA/AP

„Si môj hrdina“

Stiller sa v Kyjeve stretol s prezidentom Zelenským. Prezidentovi povedal, že je jeho hrdina. „Je to pre mňa veľká česť…si môj hrdina,“ povedal herec prezidentovi a pokračoval: „To čo ste dokázali, akým spôsobom ste zomkli krajinu a svet, to je skutočne inšpirujúce,“ povedal 56-ročný herec.

Foto: SITA/AP

Stiller si tiež prezrel kyjevské predmestie Irpin, dejisko krutých bojov zo začiatku invázie a miesto, kde sa najbližšie k hlavnému mestu dostala ruská armáda, uvádza portál france24.

V apríli navštívila Ukrajinu aj americká herečka Angelina Jolieová, ktorá zastáva aj funkciu osobitnej vyslankyne UNHCR. Oscarovú herečku vtedy spozorovali v meste Ľvov na západe krajiny.

Od 24. februára, keď Rusko vojensky napadlo Ukrajinu, prekročilo poľsko-ukrajinské hranice už 4,17 milióna ľudí, napísala v nedeľu ráno na Twitteri poľská pohraničná stráž. Odhaduje sa, že v Poľsku sa stále zdržiavajú viac ako dva milióny utečencov, dodáva PAP.

1
Uložiť článok
Komentovať