Foto: HBO (press)

Kontroverzný dokument V sieti mieri na streamovaciu službu HBO GO.

Len včera mal dokument V sieti (V síti) premiéru na RTVS i vo vysielaní Českej televízie a už si ho budete môcť vychutnať aj na streamovacej službe. Najnavštevovanejší film minulého roka v Čechách, ktorý je čerstvo ocenený Českým levom v kategórii Najlepší dokument, bude uvedený na HBO a HBO GO. Predplatitelia HBO si však budú môcť pozrieť jeho necenzurovanú verziu.

Článok pokračuje pod videom ↓

Vo štvrtok 11. marca bude iba na HBO GO uvedená necenzurovaná verzia dokumentu V SIETI 18+, kde pri explicitných scénach na rozdiel od cenzurovanej verzie V SIETI, zostávajú zakryté len tváre predátorov. Redakciu Interez.sk o tom prostredníctvom tlačovej správy informoval za spoločnosť HBO Europe Bohuš Mäsiarčik.

Foto: HBO (press)

Necenzurovaná verzia prezradí omnoho viac

Ako HBO uviedlo, k dispozícii na HBO budú obe verzie dokumentu. Na HBO GO verzia V SIETI (18+) od 11. marca a na lineárnom HBO verzia V SIETI od nedele 4. apríla.

Necenzurovaná verzia V SIETI 18+ divákom veľmi verne sprostredkuje skúsenosti a pocity detí zneužívaných na internete. Zakryté totiž zostávajú iba tváre predátorov.

Tri dospelé herečky s detskými rysmi idú na sociálne siete, aby v priamom prenose prežili skúsenosť dvanásťročných dievčat online. Vo verných kópiách detských izieb chatujú a skypeujú s mužmi, ktorí ich na internete aktívne vyhľadali a oslovili. Drvivá väčšina týchto mužov požaduje sex cez webkameru, posiela fotky svojich penisov a odkazy na porno. Deti sú dokonca vystavené vydieraniu.

Dokumentárny film Barbory ​​Chalupovej a Víta Klusáka je strhujúcou drámou troch hrdiniek alias “dvanásťročných dievčat“, pre ktoré sa účasť na experimente, a to od kastingu po osobné stretnutia s predátormi pod dozorom ochranky, stáva zásadnou životnou skúsenosťou. Predátorské taktiky sa postupne obracajú proti svojim strojcom: z lovcov sa stávajú lovení.

Natáčanie prebehlo pod dohľadom riaditeľky Linky dôvery, psychologičky, sexuologičky, právnika a kriminalistov so špecializáciou na počítačovú kriminalitu.

Najnovšie články