Hádanka, pri ktorej vám môže život zachrániť len jedna jednoduchá otázka. Dokážete na ňu prísť?

Kto by nemal rád dobrú hádanku, pri ktorej si trošku potrápi hlavu? Vy ich radi máte, to vieme, a preto ich pre vás pravidelne pripravujeme. Potrápte sa teda s tou dnešnou.

Advertisements

Na našej stránke môžete nájsť mnoho matematických alebo logických hádaniek. Nie vždy je jednoduché takéto hádanky vyriešiť a niekedy nám veru vedia pekne potrápiť mozog. Ak by ste mali záujem pozrieť sa aj na iné logické úlohy a hádanky, nájdete ich veľké množstvo práve na tomto odkaze. Poďme sa ale teraz spoločne pozrieť na tú dnešnú. Prídete na jej riešenie?

Zadanie:

Na spodku hory sa cesta rozdeľuje na dve. Jedna z nich vedie okolo hory a z druhej sa nikto nikdy nevrátil. Naokolo nie sú značky, iba lavička, na ktorej sedia dvojčatá, ktoré správnu cestu poznajú. No je tu háčik. Jedna z nich vždy klame a druhá hovorí pravdu. Ty ich nepoznáš a teda nevieš, ktorá je ktorá. Čo sa ich spýtaš, aby si vedel, ktorou cestou sa máš vydať?

Myslíte, že už viete aká je správna odpoveď? Pozrite si správnu odpoveď a overte si, či ste rozmýšľali správne. Share on Facebook0
Zobraziť viac
Komentovať (0)

Advertisements