Foto: TASR - Jaroslav Novák

Podmienky karantény pri omikrone sa budú čoskoro upravovať.

Karanténa by mala trvať pre nezaočkovaných päť dní, myslí si minister školstva Branislav Gröhling (SaS). Malo by to zabezpečiť priebeh vyučovacieho procesu, aj chod štátu.

Minister navrhuje tiež zriadenie rezortného školského hygienika, ktorý by odborne komunikoval rozhodnutia v rámci školstva. Gröhling to povedal v diskusnej relácii TV Markíza Na telo.

„Nemyslím si, že by sme mali pokračovať v tej karanténe, ktorá je teraz nastavená. Mali by sme ju znižovať,“ podčiarkol Gröhling v nadväznosti na navrhovanú skrátenú karantén pre šírenie omikronu.

Foto: TASR – Jakub Kotian

Spresnil, že päťdňová karanténa v školstve by platila pre tých, ktorí nie sú zaočkovaní. Cieľom má byť to, aby sa vyučovací proces obnovil čo najskôr.

Raši hovorí o okamžitom zavedení skrátenej karantény

Skrátenie karantény treba prijať ihneď a nie až v dňoch, keď sa omikron začne šíriť tak rýchlo,“ doplnil Richard Raši (Hlas-SD) s tým, že by sa tak dokázalo prísť výpadku zamestnancov v službách a zabezpečiť chod štátu.

Pri omikrone je podľa jeho šlo potrebné uvedomiť si to, že omikron sa síce šíri rýchlejšie, ale priebeh ochorenia nie je tak ťažký ako pri predchádzajúcich variantoch. To má potvrdzovať aj zničujúci sa počet hospitalizovaných.

0
Uložiť článok
Komentovať