foto: Pexels (ilustračné)

Dokážete si predstaviť, že by vaše telo fungovalo ako touchpad?

Vďaka smart tetovaniam, s ktorými v súčasnosti známy gigant experimentuje, to bude možno už čoskoro realita. Jednou z noviniek sú aj holografické okuliare, ktoré budete môcť spárovať so svojim smartfónom.

Ako informuje portál Daily Mail, známy gigant Google vyvíja v spolupráci s nemeckou Saarland University nové vychytávky, medzi ktorými sú napríklad smart tetovania SkinMarks. Tie po aplikácii dočasne premenia pokožku na touchpad. Súčasťou smart tetovaní je vodivý atrament. Drobný papierik sa následne aplikuje na bočnú časť prstov alebo na kĺby. Akonáhle je smart tetovanie na pokožke, dokážu senzory rozoznať pohyby, ktoré rukami a prstami vykonávame, ak chceme na displeji smartfónu odoslať správu alebo si prezerať fotografie. Podľa tvorcov by smart tetovanie malo ľuďom uľahčiť komunikáciu s technológiami.

Podarí sa Googlu vytvoriť dokonalé smart okuliare?

Druhou vychytávkou je nástupca Google Glass, smart okuliarov so vstavanou kamerou. Okuliare s názvom 1D Eyeware by na rozdiel od svojho predchodcu mali byť funkčné, ale aj estetické. Vytvoriť také okuliare nie je jednoduchá záležitosť, keďže do pomerne malého doplnku je potrebné umiestniť batérie s dostatočnou kapacitou, elektroniku aj optiku. Možnosti týkajúce sa estetiky sú teda obmedzené.

Podobne, ako iné spoločnosti, napríklad Apple, aj Google sa snaží dosiahnuť to, aby bolo možné okuliare prepojiť so smartfónom užívateľa. Ak by sa to podarilo, holografické šošovky by nositeľa okuliarov napríklad upozornili na to, že na smartfón mu práve prišla nová správa. Rovnako by bolo možné dostávať upozornenia aj v prípade emailov či notifikácií z kalendára, pričom každé z upozornení by šošovky hlásili inou farbou.

Daily Mail
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )