Svetoznámy tvorca filmovej muziky, Yann Tiersen, sa po dvoch rokoch opäť ukázal slovenským divákom. Svoj koncert odohral 23. februára v bratislavskej Starej Tržnici, kde...

Svetoznámy tvorca filmovej muziky, Yann Tiersen, sa po dvoch rokoch opäť ukázal slovenským divákom. Svoj koncert odohral 23. februára v bratislavskej Starej Tržnici, kde bol koncert presunutý vďaka veľkému záujmu z Atelíéru Babylon.

yann tiersen (14)Koncert odštartovala krátko po 19. hod Tiny Feet, ktorá polonaplnenú Tržnicu prekvapila svojou avantgardnou alternatívou, založenou hlavne na elektronike dopĺňanou basgitarou a gitarou a svojím spevom. Po jej koncerte sa Stará Tržnica začala napĺňať fanúšikmi, ktorí už  nedočkavo čakali na Tiersenov príchod. Po niekoľkých výzvach od fanúšikov odštartoval svoj takmer dvojhodinový koncert spolu so svojou štvorčlennou kapelou. Prvú pieseň za hudobného doprovodu Yanna Tiersena odspievala Tiny Feet.  Tématické a atmosférou nabité hudobné predstavenie zveľadoval počet a rozmanitosť hudobných nástrojov, na ktorých sa stihli vystriedať všetci kapelníci. Tiersen nezabudol ani na známe filmové melódie z Amélie. Zazneli však aj menej známe Tiersenove skladby, ktoré však na atmosfére koncertu iba pridali. Tiersen svoju genialitu ukázal aj v plynulom prelínaní sa pomalších piesní s tými energickejšími, čo spravilo celý koncert ešte výnimočnejším. Diváci si vyžiadali aj niekoľko prídavkov, ktoré Tiersen odohral spolu aj so svojím kamarátom Maťom a celý koncert tak predĺžili ešte o nečakaných dvadsať minút. Niesli sa v experimentálnejšom a hlavne v elektronickejšom duchu, po ktorých sa koncert definitívne skončil pár minút pred desiatou.

Viac v našej galérii..

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )