Foto: TASR/AP

Je fotografia naozaj kontroverzná?

Fotografia fínskej premiérky Sanny Marinovej pre miestny módny časopis Trendi vyvolala na sociálnych sieťach diskusiu o profesionálnosti. Informovala o tom v stredu tlačová agentúra DPA.

Kritici tvrdia, že inkriminovaná snímka, na ktorej politička pózuje v saku s hlbokým výstrihom a šperkmi domácej značky Kalevala – bez blúzky i podprsenky – je príliš odvážna a neprofesionálna pre ženu v jej postavení.

Príležitosti sa chytili aj muži

Po týchto komentároch však okamžite nasledoval príval podpory zo strany používateľov sociálnych sietí, pričom ženy aj muži začali zverejňovať svoje vlastné fotografie v podobnom oblečení.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Trendi & Lily (@trendimag) on

Krása, sila a nezávislosť

Marinovej stúpenci tvrdia, že ženy sú posudzované podľa svojho vzhľadu omnoho častejšie než muži. V tejto súvislosti pripomenuli zábery do pol pása vyzlečeného ruského prezidenta Vladimira Putina a ďalších politikov, ktoré neboli považované za neprofesionálne. Na stranu premiérky sa postavilo aj viacero fínskych médií, ktoré vyzdvihli jej “krásu, silu a nezávislosť”.

Predmetná fotografia vznikla na nádvorí oficiálneho sídla fínskych premiérov Kesäranta v Helsinkách a zverejnili ju koncom minulého týždňa na instagramovej stránke magazínu Trendi. Premiérka sa objavila aj na titulnej strane najnovšieho čísla tohto časopisu. Sanna Marinová (34), členka ľavicovej Fínskej sociálnodemokratickej strany (SDP), je v úrade ministerskej predsedníčky od decembra 2019. Momentálne je celosvetovo tretím najmladším lídrom štátu.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )