Foto: MovieStillsDB

Je tu utorok a s ním aj náš tradičný filmový prehľad.

Uplynulý týždeň bol bohatý na novinky zo sveta filmov a seriálov. Okrem toho sme mohli vidieť nové upútavky na očakávané filmy a rovnako sa môžeme tešiť  aj na zaujímavé premiéry, ktoré nás čakajú už najbližší štvrtok.

Článok pokračuje pod videom ↓

Posledné dni sa niesli v znamení rozdávania cien Emmy. Už po štvrtýkrát v kategórii dramatických seriálov zvíťazila Hra o tróny a rovnako Peter Dinklage za úlohu Tyriona Lannistera. Rovnako uspela aj miniséria z prostredia jadrovej katastrofy – Černobyľ. Pozrime sa ale aj na ďalšie novinky, ktoré by vám nemali ujsť.

Joker plný násilia

Už o niekoľko dní sa môžeme tešiť na premiéru dlhoočakávanej snímky Joker v hlavnej úlohe s Joaquinom Phoenixom. Prvé hodnotenia sú viac než pozitívne. Podľa britského portálu BBFC je film plný krvi násilia. Okrem pútavého príbehu sa teda môžeme tešiť aj na množstvo silných momentov a scén.

Film z prostredia Beaking Bad získal ďalší trailer

Snímka z dielne režiséra Vincea Gilligana bude uvedená na Netflixe už v prvej polovici októbra. Druhý trailer sľubuje pokračovanie v atmosfére seriálu Breaking Bad a teda množstvo scén plných napätia. Navyše sa v ňom objavia viaceré známe postavy. Ak však nepatríte medzi fanúšikov seriálu, film vynechajte, na príbeh má totiž úzko nadväzovať.

Film s Bradom Pittom ako prepadák

Vizuálne pútavá vesmírna sci-fi novinka Ad Astra od režiséra Jamesa Graya v hlavnej úlohe s Bradom Pittom si možno svoje publikum našla, no ani zďaleka nie také veľké, aké tvorcovia očakávali.

Za premiérový víkend film v USA zarobil iba 19 miliónov dolárov a celosvetové zisky sa pohybujú na sume okolo 45 miliónov. Ak sa vám to zdá ako pekná suma, sklameme vás. Rozpočet filmu sa totiž vyšplhal až na 80 miliónov dolárov a to znamená, že nezarobil. Práve naopak, skončil v obrovských stratách.

Zaplatia vám za pozeranie filmov

Ak je vašou vášňou pozeranie filmov a zároveň by ste si chceli zarobiť, máme pre vás skvelú ponuku. Ako informuje portál Unilad, hľadá sa jeden šťastlivec, ktorému sa toto môže splniť. Podmienkou je počas Halloweenu pozrieť 13 filmových adaptácií Stephena Kinga, mať viac ako 18 rokov a vyplniť prihlasovací formulár.

Medzi povinnými filmami nechýbajú klasiky ako Kukuričné deti alebo Carrie, ale ani novinky v podobe Cintorínu zvieratiek či To. Ak to zvládnete, môžete získať až 1300 dolárov. Má to však malý háčik – zapojiť sa dá len z územia USA, ak tam teda plánujete výlet, môžete sa pokúsiť o získanie vreckového.

Zo zoznamky nová streamovacia služba

Medzi streamovacie služby sa čoskoro pridá aj spoločnosť, ktorá má na konte zoznamovaciu aplikáciu Tinder. Svetlo sveta uzrie rovno s odvážnym projektom, ktorý bude založený na princípe samotného Tinderu. Cieľom minisérie je totiž nájsť si partnera, s ktorým by ste strávili poslednú noc na Zemi.

Foto: Pixabay

Walker, texaský ranger sa vracia!

Seriál Walker, texaský ranger, ktorý preslávil neporaziteľného Chucka Norrisa dostane svoj reboot. V hlavnej úlohe Walkera sa objaví Jared Padalecki (áno, ten sladký Dean zo seriálu Gimore Girls). Osamelý vdovec Cordell Walker sa po rokoch vracia domov. Po jeho boku sa objaví kolegyňa, jediná žena medzi rangermi. Ak ste boli fanúšikom tohoto seriálu, máte sa na to tešiť.

Zomrel producent Simpsonovcov

Iba pred dvoma dňami náš svet opustil televízny producent J. Michael Mendel, ktorý stojí za seriálmi ako Simpsonovci alebo Rick a Morty. Na svojom konte mal cenu Emmy Award za najlepší animovaný program.

Prichádza slovenská novinka, ktorá môže zabojovať o Oscara

Už vo štvrtok 26. septembra sa v kinách môžeme tešiť na premiéru snímky Marka Škropa Nech je svetlo. Režisér sa rozhodol vyrozprávať drámu pracujúceho otca a syna, ktorý je členom polovojenskej mládežníckej skupiny.

Film Nech je svetlo bol navyše vybraný spomedzi jedenástich slovenských filmov na nomináciu na zisk zlatej sošky. Určite by si ho teda nemal nechať ujsť nikto z nás. Ide o to najlepšie, čo tento rok naša kinematografia vyprodukovala.

Woody Allen prichádza do kín

Podobne tento štvrtok si môžeme v slovenských kinách vychutnať novinku jedného z predstaviteľov nezávislej kinematografie – Woodyho Allena. Romantická komédia Daždivý deň v New Yorku prináša krehký príbeh Gatsbyho a Ashleigh, ktorí chcú stráviť spoločný víkend. Ich plán však prekazia udalosti a stretnutia s ľuďmi, s ktorými nepočítali.

Napokon sa ich vytúžený romantický víkend síce nekoná, no ukáže sa, že osud si svoje cesty dokáže stále nájsť. V hlavnej úlohe sa predstaví hviezda filmu Daj mi tvoje meno,  Timothée Chalamet.

Slovenský film z prostredia kasín

O filmy zo slovenskej produkcie tento týždeň nebude núdza. Okrem snímky Nech je svetlo do kín totiž prichádza aj film režiséra Jána Sabola, ml. s názvom Casino.sk. Snímka nás zavedie do pútavého sveta kasín a hazardných hier. A nebezpečné nie sú iba hry za múrmi kasína, ale aj tie, ktoré sa vedú v politickom svete. V hlavných úlohách sa predstavia Tereza Brodská, Pavel Kríž, Roman Luknár, Marek Majeský a ďalší.

Najnovšie články