Foto: MovieStillsDB

Je tu utorok a s ním náš tradičný filmový prehľad.

Aj tento týždeň sa mnoho udialo vo svete filmu a televízie. Okrem toho, že X-Meni predstavili prepadák roka, však máme aj pozitívne správy, takže zostaňte naladení. Podobne, ako minulý týždeň, aj tento raz prinášame trailery, premiéry a novinky.

Downey improvizoval

Magazín Empire zverejnil článok k novým a posledným Avengerom, Endgame. Tu sme sa mohli dočkať rôznych vyjadrení a komentárov od tvorcov a štábu. Na veľké prekvapenie fanúšikov, scéna, v ktorej Tony Stark obvinil Kapitána Ameriku z toho, že je klamár, bola improvizovaná. Anthony Russo režisér Endgame, povedal pre Empire, že podľa neho išlo o jeden z najintenzívnejších momentov pred kamerou, aké Robert Downey Jr. mal.

Shining 2?

Znie to neuveriteľne, no už čoskoro sa dočkáme pokračovania ikonického Osvietenia. Tomu, kto videl Shining, zrejme nie je jasné, ako chce niekto natočiť pokračovanie tohto kultového hororu a zároveň pri tom nezlyhať. Nuž, vec sa má v skutočnosti tak, že Stephen King, ktorý je autorom knižnej predlohy, napísal v roku 2013 jej pokračovanie. To do filmovej podoby adaptoval Mike Flanagana, ktorý stojí napríklad za výborným netflixáckym seriálom The Haunting of Hill House.

Spice Girl dostanú animák

Spice Girls v celovečernom filme znejú možno trošku bizarne, no prečo nie. Minulý mesiac speváčky odštartovali svoj veľký comeback, síce bez Victorie Beckham, no predsa. Animovaný film bude obsahovať niekoľko piesní z 90. rokov, no nájde sa tu aj niekoľko noviniek. Spice Girls spolupracujú so štúdiom Paramount Animation a údajne sú celým projektom skutočne pohltené.

Joker bude R-kový

Joker s Jauqinom Phoenixom rozhodne nebude pre mladé publikum. Potvrdzuje to R-kový rating, ktorý oznámil režisér filmu Todd Phillips. Ten stojí za titulmi ako The Hangover či War Dogs. Film na základe traileru pôsobí ako zmes dramatického thrilleru a Scorseseho Taxikára, no ani v najmenšom sa nepodobá na film, ktorý rozpráva o zrode komiksového záporáka. Výsledkom sa teda necháme prekvapiť, no rozhodne sa máme na čo tešiť.

Oblivion Song bude mať celovečerný film

Tvorca mimoriadne obľúbeného seriálu a autor komiksu, Walking Dead, Robert Kirkman, dostane adaptáciu ďalšieho diela. Tentokrát pôjde o Oblivion Song, ktorý dokonca dostane celovečerný film. Titulu sa ujalo štúdio Universal. Príbeh komiksu sa odohráva desať rokov potom, ako bolo 300 tisíc obyvateľov Philadelphie náhle uväznených v Oblivione. Rozpráva o hlavnom hrdinovi, ktorý sa ako jediný nevzdal pri pátraní po týchto stratených dušiach.

Dark Phoenix prerobil na plnej čiare

Simon Kinberg, režisér posledných X-Menov zobral zodpovednosť za mizerné tržby na seba. Dark Phoenix bol neuveriteľný prepadák, no dôvod, pre ktorý to tak bolo, zrejme drieme niekde celkom inde. Rozhodne nebolo šťastným nápadom vypúšťať do sveta superhrdinovský film zrovna medzi premiérou Avengerov a Spider-Mana. Niektorí kritici označili filmu za 200 miliónovú frašku, čo tiež nepomohlo zrovna nalákať divákov do kina.

Tretí Bill a Ted sú na ceste

Tretie pokračovanie Billa a Teda sa už nakrúca. Za scenárom titulu budú stáť Ed Solomon a Chris Matheson, ktorí vytvorili aj prvé dva filmy. Je teda jasné, že sa máme na čo tešiť. Dvojica hercov už oznámila na Twitteri, že nakrúcanie sa započalo a tak je projekt definitívne potvrdený. Film by sme mali vidieť budúce leto, čo bude 29 rokov od druhého pokračovania.

Birds of Prey už čoskoro

Birds of Prey už má logo aj plagát. Nový film s Margot Robbie, ktorý rozšíri príbeh Harley Quinn zo Suicide Squad dostáva formu. Na trailer si zrejme ešte nejaký čas počkáme, no premiéra v Spojených štátoch je už naplánovaná na február 2020. Scenár k filmu bol síce hotový už v roku 2016, no veci sa začali v skutočnosti hýbať až minulý rok.

2
Uložiť článok
Komentovať