Foto: Unsplash

Relatívne nedávno spustil Netflix na Slovensku české titulky.

Celej udalosti však prechádzala hotová kauza. Titulky sa totiž pre slovenskú verziu streamovacej služby istý čas tvorili, no ich objednávky boli pred dvomi rokmi zrušené. Slováci tak zostali odkázaní len na anglické titulky, čo v súčasnosti veľkej časti mladých ľudí problém nerobí, no o službu mali záujem aj ľudia, ktorí angličtine na plynulej úrovni nerozumeli.

Vznikla tak petícia, ktorú mali na svedomí portály FilmToro.cz a VelkyObsah.info, ktorá bola zverejnená na webe change.org. Na petíciu, v ktorej autori vysvetlili blízkosť slovenského a českého jazyk, reagoval Netflix veľmi rýchlo. A tak sme sa dočkali českých tituliek aj na Slovensku. Po novom však na Netflixe pribudol aj český dabing a to aj pri niekoľkých významných tituloch.

Netflix

Prvá tridsiatka

Dabing je pochopiteľne sprístupnený aj na Slovensku a my dúfame, že knižnica dabovaných filmov sa na Netflixe bude v budúcnosti len rozrastať. Medzi titulky, ktorými Netflix otvoril český dabing, patrí napríklad animák Emoji vo filme, ale aj nové originálne dielo streamovacej služby, Murder Mystery s Adamom Sandlerom a Jennifer Aniston. Dabing nájdeme aj pri tituloch Baby šéf, Jurský svět – Utajená expozice či Lída Barrová.

Pexels

Na sprístupnený dabing upozornila facebooková stránka Netflix CZ + SK Fans, ktorá aktívne fanúšikov informovala aj v prípade titulkovej kauzy. Portál Živé avizuje, že na slovenskej päťtisícovej knižnici nájdeme 700 titulov s českými titulkami. Zoznam filmov, ktoré dostali český dabing, si môžete pozrieť na webe FilmToro.cz.

filmtoro.cz
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )