Foto: Profimedia/unsplash

Bude alkohol na majstrovstvách sveta vo futbale úplne zakázaný?

Pre mnohých futbalových fanúšikov pivo k sledovaniu športu jednoducho neodmysliteľne patrí. Nedávno sme vás informovali, že cena piva na majstrovstvách sveta vo futbale mnohým vyrazila dych, mala sa vyšplhať až k 90 eurám. Len niekoľko dní pred otvorením chce ale Katar alkohol zakázať úplne.

Článok pokračuje pod videom ↓

Katar žiada zákaz predaja piva na MS

Pôvodne malo stáť pivo až 90 eur, len niekoľko dní pred začiatkom majstrovstiev ale katarské úrady FIFU žiadajú, aby predaj piva na všetkých štadiónoch celkom zakázala, informuje LAD bible. Kým fanúšikovia futbalu si doma pri televízii budú môcť užívať pivo, koľko im hrdlo ráči, fanúšikovia, ktorí chcú vidieť zápasy priamo na futbalových štadiónoch v Katare, možno ostanú takpovediac na sucho.

Pôvodne katarské úrady žiadali, aby boli stánky, ktoré mali predávať pivo Budweiser, presunuté na miesta, kde budú menej rušivé. Dohoda znela tak, že predaj alkoholu bude povolený len v bezpečnostnom pásme pred štadiónmi, ale nie priamo v priestoroch štadiónov. Na internete sa ale nedávno objavili zábery, na ktorých bolo možné vidieť, ako zamestnanci presúvajú stánky na nové miesta.

Foto: SITA/AP

Budweiser je jedným zo sponzorov

Futbalové šialenstvo by malo vypuknúť už o 2 dni a katarské úrady teraz očakávajú, že FIFA fanúšikom oznámi, že si pivo nekúpia vôbec. Požiadavka vyvstala len včera. Je teda možné, že si futbaloví nadšenci počas zápasov kúpia alkoholický nápoj len v špecifickej fanzóne v Dauhá. Predpokladá sa, že s požiadavkou prišla kráľovská rodina Al Tháni, ktorá zvyčajne povoľuje predaj alkoholických nápojov len v niekoľkých vybraných hoteloch.

Poskytovatelia pohostinských služieb tvrdia, že ich zákaz nijak neobmedzí, informuje The Times. Trvajú na tom, že fanúšikovia si pokojne budú môcť dopriať pivo, šampanské, víno či rôzne iné druhy prémiového alkoholu. Spoločnosť Budweiser je jedným zo sponzorov MS v Katare a investuje sumu vo výške 75 miliónov dolárov. Ak nebude môcť svoje pivo propagovať a ani ho predávať, je možné, že FIFA bude čeliť obvineniam z porušenia multimiliónového kontraktu.

Najnovšie články