Foto: Profimedia

Tomuto sa povie extrémne nešťastie.

Úplne nové Ferrari Roma za 250 000 dolárov, teda cca 230 000 eur, bolo po páde do výťahovej šachty odvezené na vrakovisko. Bolo úplne zdevastované a celé luxusné vozidlo je na odpis.

Talianske „superauto“ zostalo visieť vo výťahovej šachte floridského obchodného zastúpenia Ferrari po poruche výťahu. Informuje o tom portál Super Car Blondie.

Ferrari na odpis

Automobil, ktorý si môže dovoliť málokto, ostal úplne zničený. Požiarnici, ktorí boli privolaní na jeho vykliesnenie však potvrdili, že nešlo o zlyhanie ľudského faktora, ale o poruchu výťahu, za ktorú nik nemohol.

Z fotografií, ktoré obleteli internet, ale zabolí srdce nejedného milovníka luxusných áut. Situácia bola, navyše, naozaj vážna, nakoľko z luxusného Ferrari Roma začalo unikať palivo. Hrozil tak nebezpečný výbuch. Požiarnici si teda najprv museli poradiť s týmto, až potom mohli začať s vykliesňovaním zničeného Ferrari z výťahovej šachty.

Celá záchranná akcia trvala cca 4 hodiny. Predajca aktuálne zisťuje presný rozsah škôd a následne sa rozhodne, či auto ostane na vrakovisku, alebo či bude rozpredané na súčiastky.

Napriek tomu sa ale dá hovoriť o „šťastí v nešťastí“ – v prvom rade totiž nebol nikto zranený, a taktiež treba spomenúť, že Ferrari Roma je jedným z najlacnejších modelov. Ak by išlo napr. o Ferrari SF90 Stradale, vzniknutá škoda by bola cca 580-tisíc eur.

Najnovšie články