Foto: MovieStillsDB

Toto mnohých fanúšikov Zaklínača a Hry o tróny poteší.

Prvá séria nového fantasy seriálu Zaklínač (The Witcher) na streamovacej službe Netflix sa teší nemalému úspechu zo strany divákov i kritikov. Nie je preto prekvapením, že fanúšikovia sa dočkajú aj druhej série. Napokon, Netflix si ju objednal ešte pred premiérou prvej várky ôsmich epizód, ktoré sa do knižnice dostali tesne pred Vianocami. Na nové časti si však ešte chvíľu počkáme, aj keď zákulisné informácie o príprave druhej série sa postupne odstávajú na povrch.

Článok pokračuje pod videom ↓

Okrem pokračovania príbehu začatého v prvej sérii, sa môžeme v seriálovej adaptácii známej fantasy ságy Zaklínač poľského spisovateľa Andrzeja Sapkowskiho tešiť aj na nové dejové zvraty, staré-známe postavy a aj postavy celkom nové.

Celkom iste sa vráti trojica hlavných hrdinov na čele s Henrym Cavillom (Geralt), Anyou Chalotrou (Yennefer) aj Freyou Allan (Ciri). Kto však stvárni nové postavy, proti ktorým bude zaklínač z Rivie bojovať, je zatiaľ zahalené rúškom tajomstva. Podľa portálu LAD Bible sa ale môžeme tešiť minimálne na jednu novú tvár, ktorou má byť hviezda seriálu Hra o tróny (Game of Thrones).

Foto: MovieStillsDB

Prezradil ho režisér?

Tvorcovia seriálového Zaklínača zatiaľ nič oficiálne nepotvrdili, no vyzerá to, že v už dnes mimoriadne očakávaných nových epizódach Zaklínača uvidíme aj známu tvár z kultového seriálu HBO, herca Kristofera Hivju. Toho si mnohí pamätajú ako Tormunda a v nových častiach sa s veľkou pravdepodobnosťou objaví.

Špekulácie sa objavili po tom, čo režisér druhej série Zaklínača, Stephen Surjik, začal hľadať lokácie nakrúcania nových epizód a pochválil sa tým aj na svojom Instagrame. Pozorným užívateľom sociálnej siete neušli hashtagy, ktoré pod fotografiou zverejnil – #witchernetflix, #henryvacill, #anyachalotra a #kristoferhivju.

Keďže Hivju v prvej sérii neúčinkoval, zdvihla sa vlna diskusie a špekulácií, že sa do hereckého obsadenia druhej série dostal.

Kristofer Hivju bude zrejme jednou z nových tvárí v seriáli The Witcher. Foto: MovieStillsDB

Príspevok vymazal

Samozrejme, aby toho nebolo málo, režisér zrejme svojím postom na Instagrame prezradil, čo nemal a príspevok po niekoľkých hodinách zmazal. Šikovní fanúšikovia seriálu Zaklínač však nič nenechali na náhodu a stihli si vytvoriť kópiu príspevku, ktorá teraz koluje sociálnymi sieťami.

Režisér Surjik sa, samozrejme, snaží všetky dohady vyvrátiť a ako dôvod zmazania svojho príspevku uviedol, že sa len pomýlil. Prečo by ale uvádzal do hashtagu meno herca, s ktorým nikdy predtým nespolupracoval? Fanúšikovia na túto otázku už odpoveď zrejme poznajú – preto, lebo s ním spolupracovať bude. Či sa tak ale naozaj stane, sa dozvieme v najbližšom období.

Druhej série Zaklínača sa na Netflixe nedočkáme skôr ako v roku 2021. Náročná produkcia i snaha dať divákom čo najlepší zážitok sú totiž to, čo produkciu nových epizód výrazne zbrzdí. Nové diely sú zatiaľ vo fáze predprodukcie, robia sa úpravy scenára, hľadajú sa vhodné lokácie na nakrúcanie, zháňajú sa vhodní hereckí predstavitelia a tak ďalej.

LAD Bible

Najnovšie články