erotická online hra

Foto: unsplash.com

Loveee je erotická, hravá, vzrušujúca online hra pre osoby staršie ako 18 rokov.

Hra podporuje pomalý a vedomý sex. Ďalšie milovanie sa začína tam, kde sa skončilo to posledné.

Simona Mačorová je Slovenka, ktorá sa venuje vzťahovému a sex koučingu. Jej vedomosti jej pomohli aj pri nasledujúcom projekte, ktorý je na slovenské pomery dosť netradičný.

Erotická online hra Loveee, ktorej je Simona spoluautorkou, si našla mnohých fanúšikov. Za uplynulý rok ju hralo takmer 23-tisíc párov. Hra vznikla v spolupráci s onlinovým portálom Zaľúbené stránky. V súčasnosti obsahuje viac ako 800 úloh, ktoré pribúdajú každým dňom. Ak vám niečo popri hraní napadne, svoj podnet môžete napísať samotným tvorcom, ktorí ho môžu zaradiť do plánu aktivít.

Predchodcom Loveee bola hra s názvom Sexy úlohy. Spolupracovala si aj na jej vývoji?

Nie. Hra Sexy úlohy bola vytvorená tímom zo stránky zalubene.sk. Počiatočný koncept vznikol ako vedľajší účinok programátorskej výzvy. Prvotná verzia bola len súkromná zbierka napísaných úloh, ktoré sa mali správať ako kartičky, tlačiť a losovať. Autori sa však rozhodli sprístupniť hru pre všetkých a preniesť ju z offline do online sveta.

Ako si sa potom pripojila k tímu?

Keď som sa začala venovať partnerskému a sex koučingu, autori hry ma oslovili s návrhom, či by som sa nechcela pridať do tímu.

A čo si si pomyslela ako prvé, keď ťa oslovili?

Nápad ma hneď nadchol. Spoločne sme sa pustili do práce a „prekopali“ výraznú časť úloh. Hlavnou myšlienkou bolo vytvoriť  hru Loveee ako spoločný projekt, do ktorého sme chceli priniesť aj ženský pohľad na sexualitu a rovnako ho sprístupniť i v anglickom jazyku.

erotická online hra
Foto: unsplash.com

Prečo ste sa rozhodli vytvoriť hru s erotickým konceptom?

Máme pozitívny vzťah k sexu, nemáme radi nudu a už vôbec nie v spálni. Na trhu existuje veľa erotických hier pre páry. Avšak stretávali sme sa najmä s takými, ktoré boli málo kreatívne, opakovali sa v nich úlohy alebo boli nudné. Iné boli naopak vulgárne, mali komplikované pravidlá a ani hráči si nemohli zvoliť aktivity podľa aktuálnej nálady. Rovnako aj ceny za takéto online hry nám prišli privysoké. Povedali sme si, že my to vieme urobiť lepšie.

V čom sa teda odlišuje?

Chceli sme vytvoriť niečo zábavné, jednoduché a vzrušujúce. Partneri hrajú spolu, nie proti sebe. Loveee nemá porazených, ale dvoch víťazov, ktorí navzájom strávili kvalitný čas.

Cieľom je navzájom sa viac spoznať, oživiť spoločný sexuálny život a tiež objavovať partnerove i svoje vlastné sexuálne túžby a fantázie. Hra je určená pre osoby staršie ako 18 rokov a funguje na princípe náhodného výberu rôznych šťavnatých aktivít, ktoré partneri na striedačku plnia. Podporuje pomalý a vedomý sex. Ďalšie milovanie sa začína tam, kde sa skončilo to posledné.

Na trh ste ju uviedli 12. februára 2019. Za rok od jej spustenia sa odohralo spolu 22 855 hier. Sexy úlohy za prvý rok hralo 6 600 párov. V čom podľa teba spočíva nárast hráčov?

V tom, že sa ľudia radi hrajú. Nárastu určite pomohla aj pridaná anglická verzia, väčšia propagácia a spolupráca s umelcami, ktorí obohacujú hru o erotické kresby.

erotická online hra
Foto: unsplash.com

Čo podmienilo vznik konkrétnych otázok? Kto ich vymýšľal?

Veľa sme pracovali s konceptom, ktorý už bol vytvorený. Výraznú časť otázok sme i tak pozmenili. Chceli sme, aby vyhovovali obom pohlaviam a boli viac vyvážené. Pravidlá sme nastavili tak, aby hráči mohli vylúčiť typy úloh, ktoré nie sú ochotní podstúpiť za žiadnych okolností. Vždy majú možnosť úlohu preskočiť alebo odmietnuť, ak s ňou obaja nie sú stotožnení. Každý z hráčov môže úlohu ukončiť aj v jej priebehu. Hra je postavená na rešpektovaní hraníc a vzájomnom súhlase.

Píšu vám námety na úlohy aj samotní hráči?

Áno a veľmi to oceňujeme. Pravidelne ich námety a návrhy na nové úlohy zahŕňame. Zároveň môžu hráči ohodnotiť každú úlohu, aby sme ich mohli ešte viac prispôsobiť ich potrebám.

Koľko otázok bolo potrebné vymyslieť, aby sa počas rôznych hier neopakovali?

Loveee má v súčasnosti viac ako 800 úloh a stále pribúdajú nové. Jednotlivé úlohy sú pridávané zodpovedne. Snažíme sa, aby boli inkluzívne a prinášali zvedavosť do sexuálneho života. Aktivity sú rozdelené do piatich úrovní, od romantiky cez erotiku až po samotnú penetráciu. Vždy je možné zvoliť úlohu z nižšej, miernejšej úrovne, a teda hráči môžu napredovať svojím vlastným tempom. Cieľom hry je zabiť rutinu a priniesť extatický sexuálny život.

Čo hovoria štatistiky?

Hra ponúka viacero rozšírení, ako napríklad BDSM (zväzovanie a disciplína, dominancia a submisivita, sadizmus a masochizmus – pozn. red.), orálny sex, análny sex, tantru a role-play. Zo štatistík za rok 2019 vyplýva, že orálny sex baví 96 % hráčov, BDSM praktiky chce vyskúšať 90 % a análnym sexom nepohrdne 40 % z hráčov. Celkovo sa doposiaľ odohralo až 36 % hier so všetkými rozšíreniami naraz. Tieto čísla ukazujú, že sexualita je spektrum a dáva nám možnosť byť akceptovaný a nehanbiť sa za naše túžby.

erotická online hra
Foto: unsplash.com

Najdlhšie ju v priemere hrajú Slováci. Na druhej strane, najkratšie anglicky hovoriaci hráči, a to len 19 minút v priemere. Prečo si myslíš, že to tak je?

Slováci hrajú hru v priemere takmer 52 minút. Nevieme presne povedať, prečo dochádza k týmto rozdielom. Nedisponujeme dodatočnými dátami a prieskumami. Môže to byť spôsobené kultúrnymi preferenciami, kontextom alebo tým, že v anglicky hovoriacom svete je tých hier viac. Hráči sú zvyknutí preklikať sa a naopak, na domácej pôde je ich menej. A možno si doprajeme viac času, aby sme si sex naozaj vychutnali.

V súčasnosti fungujete len na internetovej stránke Loveee.app. Plánujete vytvoriť aj mobilnú aplikáciu?

Prioritne sa sústreďujeme na optimalizáciu hry. Využívame platformu, ktorú máme pod kontrolou a je vhodná pre mobily. Vytvoriť aplikáciu pre danú hru je náročnejšie, pretože obnáša investíciu času i peňazí a predstavuje risk.

Prečo?

Podľa podmienok marketov aplikácií nevieme zaručiť, či daná hra prejde a nebude stiahnutá, lebo sa týka erotiky a sexu. To je stále problém. Dúfame, že v blízkej budúcnosti sa nám podarí nájsť sponzorov a pripraviť aj aplikáciu.

Najnovšie články