Foto: Instagram Ivan Korčok/ Facebook Peter Pellegrini

Kampaň potrvá ešte dva týždne.

Až 44 percent nevoličov je rozhodnutých, že volebné okrsky nenavštívia ani v druhom kole. Najvyššie šance u nevoličov má občiansky kandidát za prezidenta Ivan Korčok, ktorý by tak mohol získať až 25 percent z nich.

Kandidáta a predsedu parlamentu Petra Pellegriniho (Hlas-SD) by mohlo voliť 15 percent nevoličov, zatiaľ čo 16 percent je stále nerozhodnutých. Vyplýva to z prieskumu agentúry AKO pre televíziu JOJ 24, ktorý bol realizovaný v sobotu 23. marca na vzorke tisíc respondentov.

Dva týždne pred voľbami boli zavedené mimoriadne opatrenia spojené s podujatiami počas Veľkej noci. Monitorovať sa majú napríklad bohoslužby či obchodné centrá. Argumentom bolo, že teroristický útok v Moskve bol cielený na kresťanskú komunitu.

Vyzerá to tak, že aj toto rozhodnutie má byť akousi pomôckou pre Petra Pellegriniho a jeho kampaň. Na zasadnutí sa paradoxne zúčastnil, aj keď nie je členom bezpečnostnej rady. Pred novinárov sa nakoniec nepostavil Robert Fico ako predseda bezpečnostnej rady (ako po minulé roky, pozn. redakcie), tlačovku viedol minister vnútra Matúš Šutaj Eštok. „Nespájajte bezpečnosť krajiny s tým, že ide nejaká kampaň. Nebláznite, prosím,“ uzavrel Pellegrini.

Kandidáti si vymenili smeč

Okrem veľkého rozruchu okolo bezpečnostnej rady si prvý smeč vymenili aj dvaja prezidentskí kandidáti v statusoch na sociálnych sieťach. Ako prvý ho uverejnil Peter Pellegrini. Ten uviedol, že mal dnes debatovať v dueli s Ivanom Korčokom, no ten vraj účasť zrušil. „Tak neviem – zrazu debatovať netreba?“

Smeč prišiel od Ivana Korčoka, ktorý argumentoval takto. „Pán Pellegrini má odrazu a práve teraz žiadzu debatovať v TA3. Ponuku na debatu som dostal dnes s termínom zajtra – samozrejme, úplne náhodou, keďže už niekoľko dní je avizovaný môj program s ľuďmi v Prešove, na Spiši a večer v Banskej Bystrici. Aby to bolo ešte vtipnejšie, pán Pellegrini dnes odmietol debatu v Slovenskom rozhlase, tiež tento týždeň. Pán Pellegrini, trápny pokus. Zachovajte pokoj.“

Komentár Korčok tiež uverejnil priamo pod Pellegriniho status, kde si získal viac ako 2 400 lajkov. Hneď pod jeho komentárom je množstvo podporných od jeho fanúšikov. Nechýbajú ani rôzne vtipné hlášky, mnohí hovoria, že Peter Pellegrini konečne ukázal pravú tvár. „Tak to už musí byť naozaj vážne, keď má pán Pellegrini potrebu diskutovať,“ píše sa pod statusom Korčoka.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ivan Korčok (@ivankorcok)

Pod statusom Pellegriniho sú naopak obdivné komentáre, kde jeho fanúšikovia prízvukujú, že ho budú aj naďalej voliť. „Jedine pán Pellegrini je správny prezident. Volíme Pellegrini,“ píše sa v jednom.

Aktualizované o 9:16: Peter Pellegrini dodal, že debatu v Slovenskom rozhlase neodmietol. „Ak si lepšie pozriete pozvánku, nájdete tam termín potvrdenia duelu dnes do 12.00. Takže som ho potvrdil a budem sa na vás v Slovenskom rozhlase tešiť.“ 

Uložiť článok

Najnovšie články