Foto: Instagram: becca_tojeona/lenkasoosova

Magazín Forbes zverejnil zoznam najlepších slovenských influenceriek.

Prestížny magazín Forbes sa aj tento rok rozhodol zostaviť rebríček najlepších slovenských influenceriek. Zoznam ovládli tváre zo šoubiznisu, z prostredia kultúry, herečky, moderátorky aj aktivistky. 

Ako informuje Forbes, sociálnym sieťam už nekraľujú tváre z rôznych reality shows, práve naopak, v rebríčku sa nachádzajú ženy, ktoré diktujú moderné trendy.

„Už dlhšie to nie je len o beauty blogerkách, dnes v online priestore nájdeme množstvo inšpiratívnych žien, ktoré sa venujú širokému spektru obsahu, rovnako ako mužskí influenceri,“ prezradila pre Forbes social content manažérka vo Wavemaker Slovakia Petra Molnárová.

„V zozname Forbes sa nachádzajú ženy, ktoré majú najväčší dosah na svojich príspevkoch. Často rozoberajú témy, ktoré práve mužskí kolegovia obchádzajú, resp. sa im nevenujú.“

„Rebríček top influenceriek Slovenska bol zostavený spoločnosťou GroupM na základe výsledkov prieskumu Influence Power Index. Agentúra tematický prieskum, ktorého výsledky umožňujú vyrátať vhodnosť influencera pre vybranú značku, realizuje raz ročne od roku 2018. Aktuálne dáta vychádzajú z prieskumu z decembra minulého roku“, píše sa na webe Forbes.

Najvplyvnejšie influencerky podľa Forbes:

 1. Lenka Raimanová Šóošová
 2. Sweet Lady Lollipop – Ivanka Antal (Petrušová)
 3. Beth.sal – Alžbeta Saloňová
 4. Tamara Šimončíková Heribanová
 5. Ema Müllerová
 6. Mária Zelinová
 7. Martina Takáčová
 8. Babsy Jagušák Heribanová
 9. Adriana Poláková
 10. Natália Pažická
 11. alexgodaly – Alexandra Godályová
 12. Monika Hilmerová
 13. Kristína Svarinská
 14. Soňa Skoncová
 15. Becca – Katarína Balážiová
Uložiť článok

Najnovšie články