Foto: Instagram (elonmusk)

Pokiaľ ste nevideli štart rakety Heavy Falcon od spoločnosti Elona Muska, SpaceX, rozhodne by ste to mali zmeniť.

Okrem toho, že štart najsilnejšej rakety z dielne Elona Muska bol úspešný, nasledovalo po ňom aj úspešné pristátie oboch stupňov. Aby toho však nebolo málo, Elon, ktorý tiež založil automobilovú spoločnosť Tesla, opäť raz preukázal, že má rád veľkolepé veci. Náklad rakety Falcon Heavy bol automobil Tesla Roadster a za jeho volantom sedela figurína kozmonauta, ktorá dostala meno Starman. Popritom ako tento hrdina oblietal Zem, hrala pieseň Space Oddity od Davida Bowieho.

Starman mal pôvodne letieť na Mars, avšak plány sa trochu pozmenili. Smerom k červenej planéte síce poletí tak či tak, no tu sa nezastaví. Falcon Heavy spolu s nablýskanou červenou Teslou a Starmanom zamieria k Pásmu planétok, čo je oblasť, v ktorej sa nachádza množstvo asteroidov a je situovaná medzi Marsom a Jupiterom. Okrem toho si však Musk prichystal ešte jedno prekvapenie, ktoré včera publikoval na svojom Instagrame.

Ide o text, ktorý je ukrytý na obvodovej doske auta, hovoriaci “Vyrobené na Zemi, ľuďmi.” Ide o skutočne milé gesto, ktoré má však poslúžiť aj praktickým účelom. Keby náhodou niekto auto objavil a rozobral, našiel by tento nápis, ktorý by ho informoval o pôvode auta a jeho výrobcoch. Mimozemšťania, ktorí na Starmana a jeho Teslu natrafia tak budú môcť auto využiť aspoň na náhradné diely.Podľa Muska by sa mal tu mal Starman vyskytovať stovky miliónov rokov, prípadne aj miliardu. Avšak za predpokladu, že ho netrafí asteroid. Či už teda auto nájdu mimozemšťania, alebo budúca generácia ľudí, tento odkaz ich zaručene pobaví. Prenos zo štartu rakety si môžete pozrieť na videu nižšie.

Falcon Heavy Test Flight

When Falcon Heavy lifts off, it will be the most powerful operational rocket in the world by a factor of two. With the ability to lift into orbit nearly 64 metric tons (141,000 lb)—a mass greater than a 737 jetliner loaded with passengers, crew, luggage and fuel.Falcon Heavy test flight webcast is now live → http://spacex.com/webcast

Posted by SpaceX on Dienstag, 6. Februar 2018


Pozri aj: Umelá inteligencia od Googlu si vytvorila svoje umelé dieťa. Je lepšie a dokonalejšie ako svoj rodič

iflscience.com
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )