Foto: SITA

Elon Musk reaguje na obvinenie zo sexuálneho zneužívania letušky.

Americký miliardár Elon Musk poprel obvinenie, že v roku 2016 na palube súkromného lietadla sexuálne obťažoval nemenovanú letušku spoločnosti SpaceX. TASR informáciu prevzala v piatok z agentúry Reuters.

Spomínané obvinenia zverejnil vo štvrtok spravodajský server Business Insider. Muskova firma SpaceX tejto žene, pred ktorou sa miliardár údajne obnažil, zaplatila 250 000 dolárov v rámci mimosúdnej dohody, tvrdil tento portál.

Musk označil ženu za klamárku

Predmetný článok cituje anonymnú ženu, ktorá o sebe povedala, že je priateľkou spomínanej letušky. „Mám výzvu pre túto klamárku, ktorá tvrdí, že jej priateľka ma videla ‚odhaleného‘ – popíšte (na mne) len jednu vec, čokoľvek (jazvy, tetovania, …), čo nie je známe verejnosti. Nedokáže to, pretože nič také sa nikdy nestalo,“ reagoval Musk na Twitteri.

Foto: TASR/AP

Agentúra Reuters nedokázala nezávisle overiť tvrdenia obsiahnuté v článku Business Insider. Okrem toho, že sa Musk pred ženou údajne obnažil, tak ju mal pohladiť na stehne a ponúknuť jej, že jej kúpi koňa, ak bude ochotná mu poskytnúť masáž a ešte „niečo naviac.“

Letuška časom dospela k názoru, že odmietnutie Muskovej „ponuky“ uškodilo jej ďalšej kariére v SpaceX. Preto si v roku 2018 najala právnika, ktorý so spoločnosťou napokon vyrokoval mimosúdne urovnanie sporu.

Má ísť o politicky motivovaný útok

Musk je generálnym riaditeľom technologickej spoločnosti SpaceX a spolumajiteľom automobilky Tesla a podľa magazínu Forbes je v súčasnosti najbohatším človekom na svete s majetkom v odhadovanej hodnote 220 miliárd dolárov. Tento podnikateľ nedávno vzbudil celosvetovú pozornosť, keď v apríli oznámil, že hodlá odkúpiť Twitter za 44 miliárd dolárov.

Musk pre Business Insider uviedol, že obvinenia voči jeho osobe sú súčasťou „politicky motivovaného útoku“.

0
Uložiť článok
Komentovať