Foto: Instagram/ Elon Musk

V takýchto oblekoch budú astronauti SpaceX lietať do vesmíru.

Elona Muska nemusíme azda nikomu predstavovať. Svojimi elektromobilmi Tesla ukázal svetu, kam sa má uberať automobilový priemysel, stavbou svojich gigafactory chce vyriešiť vzrastajúci dopyt po elektrickej energii a svojimi vesmírnymi misiami zastrešenými spoločnosťou SpaceX, dobýva vesmír.

Článok pokračuje pod videom ↓

Teraz konečne odhalil to, ako bude vyzerať oblek, ktorý budú astronauti na budúce misie na Mars SpaceX nosiť. Ukázal, že aj napriek tomu, že je miliardár orientujúci sa vo svete technológií, má cit pre módu. Jeho minimalistický dizajn už bol otestovaný, teda nejde len o ukážku. „Toto je prvý skafander SpaceX, ďalšie informácie prídu počas nasledujúcich dní. Bolo ťažké nájsť rovnováhu medzi funkčnosťou a estetikou,“ napísal Musk k fotografii.

Musk chce vďaka svojej spoločnosti naplniť svoje plány o vyslaní ľudí na Mars. „Ak znížime cenu letu na Mars aspoň na cenu, za ktorú si kúpite dom v Spojených štátoch, čo je okolo 200-tisíc dolárov, myslím, že pravdepodobnosť vybudovania samostatnej civilizácie je veľmi vysoká,“ tvrdí. Už dlhšiu dobu máme možnosť sledovať jeho technologické pokroky, preto môžeme predpokladať, že sa mu to v blízkej budúcnosti naozaj podarí.

Pozri aj: SpaceX opäť prekvapuje. Budúci rok vyšle dvoch turistov na výlet okolo Mesiaca

unilad.co.uk
Uložiť článok

Najnovšie články