Pojem Umenie z Cvernovky v sebe zahŕňa jednak tvorbu z ateliérov umelcov sídliacich v novej Cvernovke, no jednak umelcov spriaznených s komunitou či už svojou tvorbou, alebo pôsobením v starej Cvernovke.

V druhom vydaní tejto výstavy predstavíme päticu vizuálnych umelcov, ktorí sa neboja špiny od farieb a prachu z dielne, aby zhmotnili svoje videnie sveta. Predajná pop-up výstava ich diel sa uskutoční iba v dátumoch 3.- 5. novembra 2017 v priestoroch vstupnej haly a Artattacku.  

Zostava druhej výstavy bude opäť o silných indivíduách, čo sa týka tvorby. Nachádza sa v nej maliarky Hula a Mariana LujMarí Palugová, kaligrafista Tomáš Gažovič vystupujúci pod značkou SKC, výtvarník Vilém Duha a značka Pangea Boards, ktorú odprezentuje Milan Stanco. Prví traja vám ukážu obrazy, plátna a grafiky, keďže všetci najmä maľujú. Vilém a Milan predvedú zčasti aj produkty, keďže obaja spracovávajú drevo až do výslednej úžitkovej podoby vrátane navrhovania dizajnu.

Otvorenie vernisáže spestrí v piatok diskusia s vystavujúcimi, kde môžu sami uviesť svoje diela a porozprávať o procese ich tvorby. Z vystavujúcich to bude Hula, LujMarí a Tomáš Gažovič. Moderátorka Elégia Štrbová (LocalArts) sa s nimi okrem toho pobaví o práci a vplyve prostredia na ich tvorbu. V rámci výstavy bude aj kaligrafický workshop, ktorý sa bude konať v sobotu. Vstup na podujatie je zadarmo.

Celý program a informácie o vystavujúcich sú na stránke artattack.sk alebo priamo v evente na Facebooku.

Artattack zastrešuje diela a práce slovenských interpretov a vydavateľstiev a organizuje urbánne stretnutia. V kreatívnom a kultúrnom centre Nová Cvernovka bude reprezentovať aj tvorbu z ateliérov umelcov, ktorí tu sídlia.

 

TS ArtAttack
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )