Asi je to už viac ako klišé, keď  sa povie, že dnešná doba je uponáhľaná a plná stresu, nesplnených snov a prebdených nocí.  Na riešenie tohto...

Asi je to už viac ako klišé, keď  sa povie, že dnešná doba je uponáhľaná a plná stresu, nesplnených snov a prebdených nocí.  Na riešenie tohto problému u každého jedného človeka existujú dva spôsoby. Prvý je jednoduchší a priradil by som sem alkohol, drogy a lieky, či už prírodné alebo syntetické. Druhý spôsob vyžaduje viacej času, odhodlania, odvahy a predstavivosti. Ide o pocit šťastia a eufórie bez užitia akejkoľvek látky, ktorá mení stav vedomia. Práve tento spôsob by som chcel vo viacerých formách priblížiť bližšie.

metatouch.com
metatouch.com

Ako prvý zo spôsobov, ako sa cítiť dobre, z tejto kategórie, spomeniem lásku. O tomto bode sa nemôže viesť ani polemika, lebo každý, kto sa zamiloval, vie aký je to pocit a vie, že rozhodne vtedy nebol pri všetkých zmysloch a hlavne sa cítil krásne. Samozrejme sa k láske dajú pripojiť aj tie ďalšie veci s ňou neoddeliteľne prepojené, ktoré však dnes s láskou už často nemajú nič spoločné. Treba však pripomenúť, že hľadanie lásky pre potreby vnútornej vyrovnanosti nemusí byť vždy dobrý nápad, keďže mnoho  vzťahov začína krásne a končí s nožom v chrbte (obrazne ale aj reálne povedané).

onmogul.com
onmogul.com

Ďalším vynikajúcim spôsobom je široká škála telesných aktivít, ktoré dokážu odpútať telo od mysle, respektíve umožniť vám nerozmýšľať nad bežným každodenným trápením a plne sa oddať napríklad hre futbalu, alebo individuálnemu športu. Ešte ďalej vás posunú adrenalínové športy a rýchlosť- čo tak napríklad zjazdové bicyklovanie alebo skákanie s útesov do vody? Nie nadarmo sa hovorí, že človek žije najintenzívnejšie vtedy, keď je blízko smrti. Jediný problém pri adrenalínových športoch je ten, že sú často oveľa nebezpečnejšie ako drogy. Dokonca som sa raz dočítal, že jazda na koni je nebezpečnejšia ako extáza.

raftingcenter.it
raftingcenter.it

Príbehy
0
Komentovať (0)