V Rumunsku len pred dvoma týždňami zabili ochranára Livia Popa, ktorý sa vybral preveriť nelegálny výrub v pohorí Maramureš. Otca troch malých detí zastrelili loveckou puškou.

Drevorubači klčujúci Amazonský prales v štáte Maranhao na severe Brazílie v noci z piatka na sobotu zastrelili člena lesnej stráže, ktorú tvoria príslušníci miestnych domorodých kmeňov, Paula Paulina Guajajaru.

Jeho kolegu vážne zranili. Informovali o tom v sobotu predstavitelia štátu Maranhao. V Brazílii nejde o výnimočnú záležitosť, no vraždy členov lesnej stráže sa často dejú aj v Európe.

V Rumunsku len pred dvoma týždňami drevorubači zabili ochranára Livia Popa, ktorý sa vybral preveriť sťažnosť turistu na nelegálny výrub v pohorí Maramureš na severe krajiny. Otca troch malých detí zastrelili loveckou puškou.

Krátko predtým, v septembri, zabili aj jeho kolegu Raducua Gorcioaiau. Jeho telo našli v aute zaparkovanom pri mieste nelegálneho výrubu pri meste Pascani na severovýchode Rumunska. Podľahol početným zraneniam, ktoré utrpel pri útoku ostrým predmetom, pravdepodobne sekerou.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )