Foto: Unsplash

Pokiaľ ste ešte stále neobjavili miesto, ktoré by vás tento rok oslovilo pri plánovaní letnej dovolenky, máme pre vás ideálny tip.

Unikátny grécky ostrov v tvare motýľa vám ponúkne presne to, čo hľadáte. Je vysnívanou lokalitou pre takých turistov, ktorí nechcú tento rok zakopávať o masy ľudí, a potrebujú po celom roku trochu pokoja na nádhernom mieste. O ostrove napísal portál The Sun.

Článok pokračuje pod videom ↓

Miesto, o ktorom hovoríme, nesie názov Astypalaia. Patrí medzi jeden z mnohých gréckych ostrovov, na ktorý popri preslávených lokalitách turisti často zabúdajú. To je však obrovská chyba.

Neobjavený raj bez turistov

Mestá na ostrove turistom núkajú všetko, o čom snívajú. V lokalite plnej bielych dediniek na hornatých gréckych skalách vás okrem čarovnej prírody poteší množstvo reštaurácií a barov, ktoré sú prispôsobené potrebám turistov a chuti po autentickej kultúre.

Na území ostrova, ktoré má prezývku „motýľ z Egejského mora“, sa namiesto divokého nočného života ocitnete v prostredí malebných prímorských kaviarní, tradičných krčmičiek a pokojných pláží.

Foto: IMFJ, CC BY-SA 3.0, via Wikimedia Commons

Pokiaľ hľadáte vysnívaný raj plný piesočnatých pláží a žiarivého modrého mora, ktorý vás ešte k tomu všetkému neochromí masami turistov, musíte byť však pripravení na to, že cesta naň bude oproti ikonickému ostrovu Santorini či Mykonos o niečo zložitejšia.

Toľkoto vás vyjdú základné veci

O tichej povahe ostrova vám trochu prezradí aj možnosť transportu. Z hlavného mesta Grécka sa viete na ostrov dostať pomocou trajektu, ktorý cestuje pravidelne trikrát týždenne. Cesta trajektom vás vyjde na približne 56 eur, podľa informácií zo stránky Greeka. Lacnejšie možnosti nájdete v prípade cestovania z bližších ostrovov Grécka. Z takého Rodosu (obľúbenej lokality Slovákov) napríklad stojí cesta len 21 eur.

„Na niektoré pláže je ťažké sa dostať, ale takmer všetky vám poskytujú pokoj, ktorý možno potrebujete. Koniec koncov, celý ostrov vyžaruje túto atmosféru pokoja a mieru,“ píše o mieste stránka Greeka.

Za ubytovanie v Chore, hlavnom sídle ostrova, je suma tiež slušná a bežných cestovateľov vyjde na približne 60 až 90 eur za jednu izbu. Samozrejme, ceny sa odvíjajú aj podľa toho, či chcete bývať v luxusnej lokalite, alebo vám stačí pohodlná izba v tradičnom gréckom domčeku.

Čo sa týka cien za služby, ani v tomto prípade neostanete sklamaní. „Nikde som si nevšimol, že by boli ceny nejako odlišné od väčšiny gréckych ostrovov – vždy sú veľmi rozumné. Nápoje sú porovnateľné alebo výrazne lacnejšie ako inde, pretože majú nejaký druh daňovej úľavy, najmä ak nakupujete v miestnom minimarkete. Je to jeden z mojich obľúbených ostrovov, mesto Chora je ohromujúce. Milujem kúpanie na mestskej pláži, ktoré je bezpečné, pretože trajekty zastavujú v novom prístave na druhej strane ostrova,“ píše na stránke Trip Advisor o svojom zážitku jeden z turistov.

Pokiaľ vám teda pre komfort a duševnú pohodu neprekáža trochu dobrodružná cesta do cieľa, tento grécky ostrov vám môže toto leto ponúknuť presne to, čo hľadáte. Oproti akejkoľvek inej lokalite v ňom nájdete všetko, čo ponúkajú ostatné obľúbené lokality.

Oproti iným lokalitám sa vám však pri plávaní v čistej vode nebude obtierať nahý chrbát o cudzích ľudí. Dokonca je možné, že na niektorých plážach budete úplne sami. K tomu všetkému dokonca nebudete musieť z každej dovolenkovej fotky vymazávať masy turistov, ktorí sa objavia na pozadí malebných záberov.

Uložiť článok

Najnovšie články