Foto: Unsplash

Ktoré miesta sú ideálnou voľbou pre dobrodružné povahy?

Ktoré lokality by ste mali navštíviť v prípade, ak si chcete užiť road-trip s poriadnou scenériou? V zozname sa nachádza aj mesto, ktoré nájdete pár kilometrov za našou hranicou. Rebríček vydal portál Discover Cars, informoval portál TimeOut.

Článok pokračuje pod videom ↓

Rebríčku kraľujú európske mestá, s výnimkou prvého a siedmeho miesta. Pokiaľ by ste však chceli vyraziť na road-trip v Austrálii, navštívte mesto Hobart, ktoré portál vyhlásil za najlepšiu lokalitu na svete. Je ideálnou voľbou, ktorá cestovateľovi v procese celého výletu odhaľuje jeden nádherný výhľad za druhým.

Portugalsko, Španielsko a Grécko

Road-triperom tiež odporúčame vydať sa do Portugalska a Španielska, ktoré sa v tabuľke umiestnili hneď niekoľkokrát za sebou. Za zmienku určite stojí portugalské mesto Funchal, okres a mesto na madeirskom súostroví.

Pokiaľ ste dobrodružná duša a milujete dovolenkovať v prostredí exotických rastlín, nádherných botanických záhrad a v sprievode nadšených miestnych, ktorí vás spustia po asfaltovom tobogane počas spievania živých portugalských piesní, toto mesto je pre vás ako stvorené. Na ostrov by ste si mali ideálne vyhradiť celý týždeň a navštíviť všetky jeho zákutia. Ide o skutočný európsky raj.

Za zmienku tiež stojí grécka Kefalonia, ktorá obsadila tretie miesto. Pokiaľ by ste si chceli vytvoriť predstavu o tom, čo všetko vás čaká v lokalite plnej malebných rybárskych dedín, podzemných jaskýň a brutálnych výhľadov, dnes večer si pustite film Mandolína Kapitána Corelliho. Bol priamo inšpirovaný touto lokalitou, takže vás veľmi rýchlo hodí do obrazu.

Budapešť v prvej desiatke

Na desiatom mieste v rebríčku nájdete našich maďarských susedov a ich hlavné mesto. Rebríček sa zameriaval hlavne na scenériu, svojich čitateľov upozorňuje na secesnú architektúru v meste a Budínske vrchy, ktoré ponúkajú možnosť vydať sa počas výletu na prieskum jaskýň a tunelov v kopcoch. Dodávajú, že pri výlete do Budapešti môžete vyraziť aj do Taty, stredovekého mestečka na brehu jazera Öreg.

Foto: Unsplash

Do prvej dvadsiatky portál ďalej zaradil nemecký Mníchov, Keflavik na Islande, chorvátsky Záhreb, mesto Skopje, Kapské Mesto, Nadi (Fidži), či poľský Krakov. Ľutovať nebudete minutý benzín ani v prípade, ak vyrazíte do talianskeho Bari či rakúskej Viedne.

Takto vyzerá celý zoznam:

  1. Hobart, Austrália
  2. Funchal, Portugalsko
  3. Kefalonia, Grécko
  4. Ponta Delgada, Portugalsko
  5. Larnaca, Cyprus
  6. Christchurch, Nový Zéland
  7. Pointe-a-Pitre, Guadeloupe
  8. Menorca, Španielsko
  9. Lanzarote, Španielsko
  10. Budapešť, Maďarsko

Aj tento článok ste si mohli prečítať do konca vďaka našim predplatiteľom.
Staňte sa súčasťou PREMIUM klubu a získate benefity v hodnote 28 €.

Uložiť článok

Najnovšie články