youtube.com

Páčila sa vám dnešná hádanka? Podeľte sa o ňu so svojimi priateľmi a známymi, nech sa trošku potrápia aj oni. Pozrite si aj ďalšie naše logické úlohy a hádanky, nájdete ich práve na tomto odkaze.

Na našej stránke môžete nájsť mnoho matematických alebo logických hádaniek. Nie vždy je jednoduché takéto hádanky vyriešiť a niekedy nám veru vedia pekne potrápiť mozog. Ak by ste mali záujem pozrieť sa aj na iné logické úlohy a hádanky, nájdete ich veľké množstvo práve na tomto odkaze. Poďme sa ale teraz spoločne pozrieť na tú dnešnú. Dokážete vyriešiť vraždu, ktorá sa odohrala v bare?

Zadanie:

Dve kamarátky si v jeden večer vyšli spoločne do mesta, na pár alkoholických drinkov s ľadom. Kým jedna bola akási rozbehnutá a veľmi rýchlo vypila hneď 5 kokteilov, druhá si pomaličky vychutnávala prvý drink. Vo všetkých kokteiloch, ktoré dievčatá vypili bol ale jed. Na otravu jedom však zomrela žena, ktorá pomaly vypila iba jediný drink, kým tá, čo vypila 5 drinkov, ostala celkom v poriadku. Ako je to vôbec možné?

Myslíte, že už viete aká je správna odpoveď? Pozrite si správnu odpoveď a overte si, či ste rozmýšľali správne. 


0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )