Foto: Foto: HBO, Youtube.com (Looper)

Kniha je lepšia ako film. To je zlaté pravidlo, práve preto, že sám autor vie vždy najlepšie, ako vyzerajú jeho postavy.

Keď čítate knihu, je to akoby ste videli postavu, ktorú nevidí nikto iný. To čo vám poskytne obrazovka, je masová lož. Pretože vtedy to vidia všetci a vaša fantázia je narušená. Našťastie vám dnes vieme priniesť obrázky hercov, ktorí vyzerajú tak, ako by mali na základe knižnej predlohy. Samozrejme, že našej vysnívanej predstavy sa v realite nikdy nedočkáme, no môžeme vďačiť Photoshopu, aspoň za to málo, ktoré nám vie poskytnúť.

Jon Snow

Podľa knihy by mal mať Jon tak sivé oči, že pôsobia ako čierne. Štíhlu postavu a menej svalstva. Hovoriac o tejto postave, musíme uznať, že casting bol veľmi dobrý. Jediná vec, ktorá si vyžaduje úpravu bola farba jeho vlasov a očí. A možno ešte to, že by mal vyzerať o čosi mladšie.

HBO, Youtube.com (Looper)

Bran Stark

Podľa knihy mal mať Bran gaštanové vlasy a modré oči. So seriálovým stvárnením sa táto predstava trošku bije, no v každom prípade, by asi úbohý Isaac Wright, ktorý hrá Branovu postavu, by pôsobil trošku zvláštne.

HBO, Youtube.com (Looper)

Daario Naharis

Daario bol opisovaný spôsobom, z ktorého bolo zjavné, že pôsobil príliš okázalo aj na to, že pochádzal z mesta Tyrosh. Bradu mal ostrihanú do troch hrotov a nafarbenú na modro. Presne takú istú, ako jeho takmer priezračné oči a kučery, ktoré mu padali na plecia. Špicaté fúzy niesli zlatú farbu. Obsadenie v seriáli, je asi v poriadku. Tento netradičný zjav, nemusel na obrazovkách pôsobiť veľmi príjemne.

HBO, Youtube.com (Looper)

Jaime Lannister

Kniha hovorí: “Potom vkročil Ser Jaime Lannister, so svojimi vlasmi tak zlatými, ako kované zlato a za ním Sandor Clegane s jeho otrasne spálenou tvárou.” Podľa knihy mal mať Jamie krásne, žiarivé vlasy, ktoré sa ponášali na zlato. Jeho oči vraj boli magicky zelené a pôsobili ako mačacie. Nuž, v tomto prípade, to tvorcovia úplne netrafili.

HBO, Youtube.com (Looper)

Daenerys Targaryen

Podľa Martinovho opisu bola Daenerys veľmi štíhla, mala nádherne modré oči, ktoré zvýrazňoval modrý hodvábny talár. Strieborné vlasy a jemnosť poukazovali na jej nevinnosť. V tomto prípade výber herečky tvorcovia v HBO opäť zvládli naozaj precízne. Mimo detailu, že jej vlasy mali byť zopnuté dozadu, je toto stvárnenie skvelé.

HBO, Youtube.com (Looper)

Euron Greyjoy

Euronove vlasy sú podľa knižnej predlohy čierne, ako polnočné more bez najmenšieho náznaku svetlého tónu. Jeho tvár bola neustále bledá a v kombinácii s hustou bradou spôsobovala očividný kontrast. Na jednom oku mal pásku z čiernej kože, no to viditeľné malo farbu tak modrú, ako letná obloha. Euron mal teda vyzerať ako pirát s modrými perami. Pokiaľ ste knihu nečítali, tu je jasný dôkaz, že každý deň sa dozviete niečo nové.

HBO, Youtube.com (Looper)

Tyrion Lannister

Tyrion mal byť najškaredší zo svojho rodu. Všetci bohovia dali Cersei a Jaimemu, to čo jemu ubrali. Bol trpaslíkom a mal len polovičnú výšku svojho brata. Znetvorenú tvár a svetlé vlasy, jedno jeho oko bolo zelené a druhé čierne. Určite by bolo náročné zobraziť Tyriona bez polovice nosa, ktorú mal stratiť v súboji, no jeho tmavé oko by malo byť jeho neodmysliteľnou súčasťou.

HBO, Youtube.com (Looper)

Séria obrázkov bola vypracovaná portálom Looper a my sme vám priniesli, tie najzaujímavejšie exempláre. Celé video, v ktorom je pokrytá väčšina postáv, však môžete zhliadnuť tu.

Pozri aj: Takto vyzerajú herci z Game of Thrones v skutočnosti. Obľúbené postavy by ste na červenom koberci nespoznali

ladbible.com
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )