Foto: Facebook.com

Hafthora zrejme najviac ľudí pozná ako obra zo slávnej série Hry o tróny.

Po tom, čo sme videli jeho výkon v seriáli plnom vrážd, intríg a krvi, je ťažké predstaviť si Hafthora ako dobráka, ktorý ma nie len veľké svaly, ale aj veľké srdce. Pravda je však taká, že tento herec žije život, ako ktokoľvek iný. Má doma roztomilú 7 ročnú princeznú Theresu, psíka do vrecka menom Asterix, srší zmyslom pre humor a neváha ísť na nákupy so svojou o polovicu menšou priateľkou.

Hafthor Júlíus Björnsson, ktorý má prezývku „Thor“, sa narodil 26. novembra 1988 na islandskom Reykjavíku. Hafthor sa preslávil najmä kvôli úctyhodnej výške 2 metre a 6 centimetrov, veľkosti a sile a zrejme za to vďačí genetike. Takmer rovnako veľkí sú aj jeho rodičia a dokonca aj jeho starý otec, ktorý tvrdí, že jeho vnuk už ako malý pomáhal pracovať na farme a už vtedy to bol na svoj vek riadny obor.

Three generations 🙏

A post shared by Hafþór Júlíus Björnsson (@thorbjornsson) on

Tag a friend who thinks he can fight The Mountain! 💪 #GameOfThrones

A post shared by Hafþór Júlíus Björnsson (@thorbjornsson) on

Zrejme aj to prispelo k faktu, že svoju kariéru začínal v roku 2004 ako profesionálny hráč basketbalu. Jeho nezdolnosť sa prejavila už v tom čase, keď hral so zlomenou kosťou v členku a nechal sa vyšetriť až po niekoľkých zápasoch. Napokon však musel podstúpiť operáciu, v rámci ktorej mu do členku voperovali skrutku. Skrutka sa však rozdrvila a tak musel ísť pod nôž znova. Niekoľko sezón si tak obor nezahral. Zranenie sa však nehojilo tak, ako malo, a napokon sa basketbalu musel vzdať, keď mal len 20 rokov.

455kg/1003lb. How much do you reckon I can pull in 3 weeks??

A post shared by Hafþór Júlíus Björnsson (@thorbjornsson) on

Jednoznačne však Hafthorovi chýbal pohyb a tak začal v roku 2008 na sebe čoraz viac pracovať v posilňovni. Už v čase, keď pôsobil ako basketbalista, vážil Björnsson 100 kilogramov, v priebehu niekoľkých rokov však svoju váhu takmer zdvojnásobil a napokon ju ustálil na úctyhodných 185 kilogramoch. Do roku 2010 sa mu podarilo vyhrať niekoľko silových súťaží na Islande. Získal napríklad titul Najsilnejší Viking Islandu. Island mu však začínal byť akosi pritesný a tak svoje pôsobenie rozšíril a v roku 2011 vyhral súťaž Giants Live v Poľsku. 31. januára v roku 2015 sa Hafthor zúčastnil súťaže Najsilnejší Viking sveta v Nórsku a prekonal rekord starý 1000 rokov. Zdvihol na rameno 10 metrov dlhú a 650 kilogramov vážiacu drevenú kládu a urobil tak päť krokov. Držiteľom rekordu bol dovtedy Orm Storulfsson, ten však s rovnakou váhou urobil len tri kroky, potom to jeho chrbtica nevydržala a zlomila sa.

A ako sa silák dostal k herectvu? Keď bolo potrebné obsadiť úlohu Gregora Cleganea, Hafthor sa javil ako ideálny adept, keďže bol veľký, silný ale zároveň nezaostávali jeho pohybové schopnosti. Björnsson však nebol herec a tak chvíľku váhal. Keď napokon súhlasil, potrebovali si ho ešte overiť a požiadali ho, aby zdvihol muža, ktorý stál vedľa neho. Zdvihol ho s ľahkosťou, s akou zdvihne dieťa zo zeme bábiku. Jeden z najsilnejších mužov sveta sa tak stal zároveň človekom, ktorý stvárňoval Cleganea najdlhší čas. Ak ste niekedy Hry o tróny videli, viete, že sa nenechal zahanbiť ani v hereckej oblasti a 180 centimetrov dlhým mečom narába zručne, ako by mal v rukách špáradlo. Herectvo ho očividne zaujalo, pretože po tejto úlohe mu na konto pribudli filmy Operation Ragnarök a Kickboxer Retaliation.

Who you with? @thenotoriousmma @floydmayweather

A post shared by Hafþór Júlíus Björnsson (@thorbjornsson) on

I rule the seven kingdoms! #Moscow #SNPROEXPO #TheMountain

A post shared by Hafþór Júlíus Björnsson (@thorbjornsson) on

I’m in love with my new born niece! 😍

A post shared by Hafþór Júlíus Björnsson (@thorbjornsson) on

Aj keď je však Björnsson jedným z najsilnejších mužov na svete a v Hrách o tróny znázorňuje skutočne desivú postavu, má srdce na správnom mieste.

Pozri aj: Nádej vo vzduchu a divokosť v srdci. Toto je 10 najlepších roadmovies, ktoré vám spríjemnia čakanie na leto

wikipedia, theworldsstrongestman, menshealth, csfd
Uložiť článok

Najnovšie články