Foto: Cestou necestou

interez.sk / / Svet
Slováci sa vo svete nestratia. Brázdia nielen poznané, ale stále častejšie sa vydávajú na cesty, kde sa dostávajú za hranicu svojej komfortnej zóny a poznávajú krajiny vzdialené tisícky kilometrov od Slovenska.

Počas festivalového turné Cestou necestou si príďte vypočuť zaujímavé cestovateľské príbehy zo šiestich kontinentov. Z Európy do Ázie, naprieč Novým Zélandom do Ameriky a z Afriky naspäť domov. Do zbierky nám chýba už len Antarktída. Možno na jeseň.

Burning Man v nevadskej púšti

Foto: Cestou necestou

Aký festival je ten tvoj, ktorý si rok čo rok nenecháš ujsť? Tiež sa tešíš nato, ako zmizneš z bežnej reality do festivalového mestečka? Burning Man posúva definíciu festivalu o úroveň vyššie. Tento festival, ktorý každý rok vyrastie na pár dní uprostred nevadskej púšte mnohí nazývajú Disneylandom pre dospelých a je to udalosť, na ktorú sa tešia celý rok. Poďte sa spolu s nami preniesť do alternatívnej reality, kde všetko zhorí a zmizne bez stopy skôr, než sa stihnete spamätať.

Tradiční Mayovia v Guatemale

Foto: Cestou necestou

Zo Severnej Ameriky sa posunieme južnejšie a povieme si niečo viac o Guatemale. Čoraz častejšie Slováci objavujú malé krajiny v strednej Amerike a my si priblížime túto obávanú krajinu drogových dílerov s prívlastkom krajina večnej jari. Tradičné mayské rodiny, chutná kuchyňa, zážitky v džungli, plavenie sa v jaskyni so sviečkou či kúpanie v azúrových jazierkach. Poďte sa spolu s nami pozrieť Guatemale bližšie na zúbok.

Zoči-voči Himalájam

Foto: Cestou necestou

Pokiaľ máte radi cykloturistiku a hory zároveň, prednáška o trojtýždňovom prejazde cez indické Himaláje vás určite nadchne. Porozprávame si o tom, ako sa cykloturistikuje pri pohľad na niekoľko päťtisícových sediel a na čo všetko treba pri plánovaní takéhoto výletu myslieť. A pokiaľ sa chystáte niekedy v budúcnosti zdolať „bajkerský“ Everest – Khardung La, prísť sa inšpirovať a odniesť si cenné rady.

Baobaby a lemury

Foto: Cestou necestou

Jednu exotiku meníme za druhú a z indických hôr sa presúvame na obľúbený africký ostrov Madagaskar. Budeme putovať krajinou baobabov, dažďových pralesov, vápencových skál a ľudí, ktorí žijú v prítomnosti. Taktiež si povieme viac o prepojení Madagaskaru s Móricom Beňovským. Vedeli ste, že Slováci otvorili na Madagaskare školu?

V krajine hobitov

Foto: Cestou necestou

Dvaja chalani a Daisy. Ich 21-ročné auto, ktoré sa stalo počas cestovania zároveň aj hotelom. Táto trojica sa vydala na putovanie po oboch ostrovoch Nového Zélandu. Trekovanie cez magickú krajinu fjordov, vystúpenie na nejednu aktívnu sopku, leňošenie na rozprávkových plážach, ale aj adrenalínové zážitky ako skok padákom či bungee jumping. Tisícky kilometrov a jedna nezabudnuteľná cesta.

Stopom po Európe

Foto: Cestou necestou

Náš výlet končíme kontinentom, ktorý je nám najbližší. Ako si ozvláštniť cestovanie po Európe by vám vedel rozprávať Honza, ktorý absolvoval LowCost race, čo je súťaž, pri ktorej cestujete za minimum alebo takpovediac žiadne peniaze. Ide o súťaž, počas ktorej budeš cestovať, spĺňať kreatívne úlohy a jednoznačne sa dostaneš za hranicu svojej komfortnej zóny. Lebo stihnúť čo najviac a minúť čo najmenej je výzva, ktorá ťa určite vytrhne z bežnej cestovateľskej rutiny. K tomu si pripočítaj veselé príhody zo stopovania, večery s domácimi, lokálny alkohol a zážitky, ktoré bežným cestovaním nemáš šancu zažiť. Zaujíma ťa viac?

Príď už tento víkend na festival Cestou necestou do Bratislavy, kde budeš mať možnosť stretnúť všetkých prezentujúcich a vypočuť si tak ich historky z putovania po svete. Po tomto víkende bude festival pokračovať v ďalších 10 mestách Slovenska. Viac na cestounecestou.sk

TS
0
Komentovať (0)