Foto: twitter.com (The Times of Israel)

Kontroverzná súťaž Miss Hitler bola zakázaná. Vzývala totiž k násiliu či obdivovať nacizmus.

Súťaže krásy sa stali po svete veľmi obľúbenými. Občas sa však nájdu aj také, ktoré nie sú úplne typické. Jednou z nich je aj Miss Hitler. Kontroverzná súťaž, v ktorej dievčatá vyznávajú náklonnosť k Hitlerovi, však pochopiteľne vyvolala pobúrenie. Napriek tomu sa do nej množstvo dievčat nebránilo zapojiť. 

Podľa Newsweek sa do online súťaže mohli zapojiť iba dievčatá s „čistou krvou“ a samozrejme im nemohol chýbať pozitívny vzťah k tomuto nacistickému vodcovi.


Ak si však myslíte, že tento relatívne absurdný nápad bol ihneď zavrhnutý, ste na omyle. Množstvo dievčat sa totiž rozhodlo zapojiť a oslavovať Adolfa Hitlera.

Ženy, ktoré sa chceli zúčastniť súťaže, museli uverejniť fotografiu s nacistickou tematikou. Niektoré sa fotili s typickým nacistickým pozdravom, avšak nechýbali ani odvážnejšie, ktoré pózovali s vlajkou prípadne inými zakázanými symbolmi. Navyše mali napísať nejaký „povzbudivý“ komentár, v ktorom uviedli, prečo obdivujú Hitlera.

Súťaž bola verejná a teda dievčatám nechýbala ani odvaha uverejniť svoje pravé meno. Niektoré z nich dokonca ani netajili meno nacistickej organizácie, ku ktorej sa hlásia. Je teda zrejmé, že takáto kontroverzná súťaž sa nezaobišla bez rozruchu a rozpútala vlnu kritiky. Napriek tomu sa do hlasovania o víťazku zapojilo množstvo ľudí.

Ruská sociálna sieť Vkontakt sa proti tomuto postavila a zablokovala skupinu, ktorá propagovala súťaž nacistickej krásy po tom, čo dostali sťažnosť od izraelských médií.


Teraz je stránka zapísaná do zoznamu zakázaných zdrojov. Dôvodom bolo šírenie násilia, ktoré tu bolo evidentne prítomné. A čo bolo cieľom tejto súťaže? Podpora kultúry spojenej s nacistickým vodcom, interakcia medzi hitlerovskou komunitou či očistenie mena Adolfa Hitlera. Je teda šokujúce a zároveň veľmi smutné, že si našla také množstvo zástancov.

A nešlo o prvú súťaž s takouto tematikou, s ktorou sa musela zaoberať Vkontakt. V roku 2014 vznikla súťaž Miss Ostland, akási predchodkyňa súťaže Miss Hitler 2018, propagovaná mediálnou spoločnosťou Voctaiv, ktorá si získala takmer 10- tisíc zástancov a sympatizantov predtým, než bola zablokovaná.

allthatsinteresting.com
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )
Príbehy