Tento článok nie je vhodný pre ľudí mladších ako 18 rokov
Mám viac ako 18 rokov

Foto: Profimedia

Prípad šokoval celú krajinu.

Nedávno Netflix ovládol seriál The Asunta Case (Prípad Asunta). Jeho dej sa zakladá na skutočnosti. Popisuje prípad nadaného dievčatka, ktoré túžilo po milujúcej rodine. Napokon ale brutálnym spôsobom prišlo o život. Jeden z najšokujúcejších kriminálnych prípadov, aký sa kedy v Španielsku odohral, otriasol celým svetom.

Navonok dokonalý pár si adoptoval dievčatko z Číny

Ako informuje The Guardian, dievčatko menom Asunta Fong Yang si v roku 2001 adoptovali manželia zo Španielska Alfonso Basterra a Rosario Porto. Na prvý pohľad dokonalý manželský pár si letel po malé dievčatko do Číny. Manželia nemali ani najmenší problém presvedčiť španielske úrady, že budú dobrými rodičmi a že dievčatko bude vyrastať v milujúcej rodine, ktorá ho bude zo všetkých síl podporovať. Manželia žili v tzv. VIP zóne, ktorú si môže dovoliť len majetnejšia vrstva. Alfonso bol novinár a jeho manželka zas právnička.

Adoptovanie detí z Číny v tom čase nebolo bežnou záležitosťou, bola to skôr výnimka. Avšak španielske adopčné zákony boli pre mnohých príliš prísne, a tak sa začali obzerať po ľahšej a lacnejšej adopcii detí zo zahraničia. Vzhľadom na politiku jedného dieťaťa boli na adopciu umiestnené najčastejšie dievčatá, medzi nimi aj Asunta, ktorá mala v čase adopcie 9 mesiacov. Všetci manželov obdivovali. Dokonca sa objavili aj v miestnej televízii, aby sa o skúsenosť podelili.

Navonok sa zdalo, že v uznávanej a dobre zabezpečenej rodine má Asunta pred sebou skvelú budúcnosť. Skutočnosť ale bola iná, za zatvorenými dverami sa odohrávalo niečo temné, píše Mail Online. Asunta bola mimoriadne nadaná, milovala tanec a hrala na rôzne hudobné nástroje. Okrem toho ovládala aj niekoľko jazykov. V škole napredovala míľovými krokmi a hravo predbehla svojich rovesníkov. Avšak len niekoľko dní predtým, ako mala osláviť svoje 13. narodeniny, sa odohralo niečo naozaj zlé.

Dcéru považovala za otravnú

Rodičia ju 13. septembra 2013 nahlásili na polícii ako nezvestnú. O niečo neskôr bolo jej telo nájdené bez známok života pohodené pri ceste. Krátko nato polícia zatkla oboch adoptívnych rodičov. Na príbehu, ktorý rozprávali, totiž niečo nesedelo. Rosario polícii tvrdila, že v deň zmiznutia nechala Asuntu večer okolo siedmej v ich rodinnom byte. Robila si domáce úlohy a ona zatiaľ odišla do ich vidieckeho sídla, vzdialeného približne 20 minút jazdy autom. Keď sa vraj okolo pol 10 večer vrátila, dcérka bola preč.

Foto: Profimedia

Podľa Forbes ale vyšlo najavo, že Rosario sa už predtým pasovala s duševnými ťažkosťami. Trápili ju myšlienky na samovraždu, apatia a pocit viny. Zverila sa preto do rúk odborníkov. Neskôr sa ukázalo, že jeden zo psychiatrov si do poznámok zapísal, že žena považuje svoju dcéru za otravnú. O manželovi sa zas vyjadrovala, že je podpriemerný, nudný a unavuje ju.

Tento článok je dostupný členom Interez PREMIUM

Uložiť článok

Najnovšie články