Foto: MovieStillsDB

Tvorcovia Game of Thrones nenechávajú fanúšikov dlho čakať. Ak ste netrpezliví, pozrite sa, čo všetko nový seriál prinesie.

Ak ste boli smutní, že váš obľúbený seriál Game of Thrones končí alebo vás sklamal záver ôsmej série, nezúfajte. Ako uvádza portál Independent, sám George R. R. Martin prezradil, že na prvom z až troch plánovaných prequelov sa už pracuje. Prinášame vám najhorúcejšie informácie, ktoré prezradil o novej pripravovanej sérii samotný autor. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Na obľúbený kontinent Westeros sa vrátime už čoskoro. Portál Esquire informuje o tom, že by sa seriál zo sveta Game of Thrones mohol na našich obrazovkách objaviť už do dvoch rokov. Nie však v podobe, v akej ho už dôverne poznáme, ale ako prezradil Martin, pocestujeme do minulosti. Pozrieme sa, ako to vyzeralo pred niekoľko tisíc rokmi a nahliadneme do histórie Bielych chodcov.

Foto: HBO

George R. R. Martin prezradil v rozhovore pre Entertainment Weekly novinky, na ktoré všetci po skončení Game of Thrones netrpezlivo čakáme. Tentokrát nepôjde o boj o Železný trón. Bolo by to totiž náročné. Sedem kráľovstiev ešte neexistuje a namiesto nich je Westeros rozdelený až na stovku kráľovstiev. Postupne, ako sa vraciame do minulosti, jednotlivých kráľovstiev pribúda a prichádzame teda až do obdobia, kde ich bolo až takéto obrovské množstvo.

Starkovci áno, Lannisterovci nie

Martin rovnako odpovedal na ďalšiu dôležitú otázku, a to ktoré rody napokon v prequeli uvidíme. Všetci fanúšikovia rodiny Starkovcov sa teda môžu tešiť, určite sa tam pradávny príbuzní obľúbených hrdinov objavia. Rod Lannisterovcov však v tejto dobe nežal takú slávu, tak ho, žiaľ, neuvidíme. Alebo aspoň v jej úvode. Avšak uvidíme ich sídlo, v ktorom bude žiť rodina, ktorá im predchádzala.

foto: hbo.com

Už od minulého roka sa vedú špekulácie o názve plánovanej novej série. Samotný George R. R. Martin na svojom blogu uviedol, že by chcel, aby niesla názov The Long Night. Komplikácia však vznikla pri ôsmej sérii Game of Thrones, kde tretia epizóda nesie rovnaký názov. Je tu však možnosť, že by urobil kompromis a použil názov The Longest Night, ktorý sa mu taktiež pozdáva. Séria však naďalej zostáva bez oficiálne povrdeného názvu.

Ženy opäť na čele

Výber hereckého obsadenia je veľmi dôležitý. Ako sme však mali možnosť vidieť pri Game of Thrones, Martin a jeho štáb majú na toto jednoducho nos a preto niet pochýb, že sa im to znova podarí. Určite tam však uvidíme Naomi Watts, Josha Whitehouse, Naomi Ackie, Denise Gough, Mirandu Richardson, Johna Simma alebo Richarda McCabea. Ako môžeme vidieť, znova nebude chýbať v popredí vedúce ženské pokolenie. Do režisérskeho kresla zasadne S. J. Clarskona, pod ktorej taktovkou vznikol napríklad seriál Jessica Jones. Veríme teda, že sa tvorcovia vyhnú svojim predchádzajúcim chybám a prinesú ďalší seriál, ktorý bude znova prepisovať rebríčky sledovanosti i popularity.

ew.com, independent.co.uk, esquire.com

Aj tento článok ste si mohli prečítať do konca vďaka našim predplatiteľom.
Staňte sa súčasťou PREMIUM klubu a získate benefity v hodnote 28 €.

Uložiť článok

Najnovšie články