Foto: Youtube/MaxPixel

Natáčanie videoklipu neskončilo pre mladého umelca dobre. Počas natáčania kaskadérskych kúskov prišiel tragicky o život.

Kanadský raper Jon James McMurray zomrel pri páde z lietadla, keď sa snažil chodiť na jeho krídle. Táto tragická nehoda sa udiala pri natáčaní videoklipu, na ktorého natáčanie sa umelec dôkladne pripravoval. 

Natáčanie hudobného klipu sa stal osudným pre rapera Jona McMurraya. Niekoľko mesiacov pracoval na natáčaní videa ku svojej piesni. Bývalý profesionálny lyžiar, ktorý musel ukončiť svoju kariéru kvôli zraneniam, našiel novú vášeň v hudbe. A na svoju snahu, natočiť výnimočný klip, tvrdo doplatil. „Jeho vášeň na vytváranie hudobných videí spojených s hranými kaskadérskymi kúskami, vytvárala nový smer,“ povedal jeho tím.

Iba 34-ročný Jon James McMurray prišiel o svoj život, keď natáčal scénu, v ktorej mal rapovať na krídle lietadla Cessna. Nešlo to však úplne podľa jeho predstáv. Padol a zostal visieť a držať sa na krídle. Avšak pridlho a keď sa pustil, nestihol si včas otvoriť padák. To spôsobilo jeho okamžitú smrť v dôsledku tvrdého nárazu.

Lietadlo a pilot úspešne pristáli, no mladému hudobníkovi sa už nedalo pomôcť. „Všetko mal dôkladne naplánované. Malo to byť jednoduché. Nerozumieme, čo sa presne stalo,“ uviedla Rory Wayne Bushfield, raperova kamarátka, ktorá ho poznala od mala. Na toto náročné natáčanie sa pripravoval niekoľko mesiacov.

„Bol to neuveriteľne fascinujúci človek, ktorý sa vždy usmieval a inšpiroval okolie svojou hudbou a životným posolstvom.“Jeho rodičia, manželka a brat smútia za stratou. Na jeho pamiatku bola založená zbierka na stránke GoFundMe.

theguardian.com
Príbehy
0
Komentovať (0)