gq.com

Dnešná časť krátkych faktov na večer vám opäť prináša jednu rýchlu zaujímavosť. Novinky, aktuálne informácie, zaujímavosti z prírody, histórie, športu, rekordy či neuveriteľné príbehy. To všetko sa dočítate v našich faktoch.

V Čínskom meste Nanjing existuje legendárny most, ktorý je dlhý 6,7 kilometra a je známym miestom, kam chodia zúfalí, smutní a utrápení ľudia ukončiť svoje životy. Väčšina z nich skončí v rieke Yangtze, 40 metrov pod mostom. Niektorých však čaká iný osud a stretnú sa s niekym, koho nečakali.

Aspoň raz za týždeň sa niekto pokúsi skočiť z tohoto mostu, no celkové číslo sa ťažko určuje, pretože čínske úrady nechcú započítať ľudí, ktorí nedopadli do rieky, ale na pevninu pár metrov vedľa rieky, na betónové stĺpy, alebo do stromov po boku rieky. Čína má totiž už aj tak veľa prípadov samovrážd, približne 200 000 každý rok, čo je ⅕ zo samovrážd na celom svete.

Most má dve 20-poschodové veže, ktoré sú od seba 1,5 kilometra. Keď o tomto moste a samovraždách čítal pred šiestimi rokmi muž menom Chen Sah, rozhodol sa konať. Odvtedy Chen trávi väčšinu svojho voľného času na južnej veži mostu, odkiaľ pozoruje ľudí, a ak zbadá niekoho, kto vyzerá, že ide skočiť, neváha ani sekundu a beží ho zachrániť. Podľa jeho blogu, kam si zapisoval svoje zážitky, zachránil viac ako 174 ľudí. Z tých, čo zachránil, sa malá skupina stretáva každý rok pri tomto moste okolo Vianoc, aby sa mu poďakovali za svoj “nový” život.  Súčasťou ceremónie je, že si počítajú, koľko majú rokov v ich “novom živote”. V tomto “novom živote” nie je nikto starší ako 6 rokov.

gq.com
gq.com
0
Uložiť článok
Komentovať