Foto: Geograph.org.uk (Graham Uney)

Za sumu tohto ostrova si môžete kúpiť štvorizbový byt v Bratislavskej tehlovej novostavbe.

Pýtate sa koľko? Ide o sumu 250-tisíc libier, teda zhruba 280-tisíc eur. Samozrejme, že je to vysoká suma, s ktorou väčšina z nás nedisponuje, no pokiaľ áno, na moment sa zastavte a uvažujte. Chcete si za tieto peniaze kúpiť luxusné bývanie v domovskej krajine alebo ostrov, na ktorom nič nie je? Asi by ste predsa len išli do novostavby, no v každom prípade, mať ostrov len pre seba je určite lákavá prestava. Najmä pre introverta.

Alebo pre tých z nás, ktorí si pred meno nepchajú čestný titul „ľudomil“. Dopravu tu zabezpečenú nemáte a dve chatky, ktoré sa na ostrove nachádzajú, tiež nie sú v obývateľnom stave.

Zrejme by ste nejaké peniaze museli investovať aj do rekonštrukcie a možno menšej loďky či trajektu. Ale predstavte si výsledok. Nestál by ste pokoj za to?

via GIPHY

Asi by vás ľudia z okolia mali za miestneho blázna, no to by vám mohlo byť jedno, pretože vy by ste mali pre seba vlastný kus zeme. Dve budovy, ktoré na ostrove stoja, už od úradov dostali zelenú na rekonštrukciu. To znamená, že ostrov zakúpite v obývateľnejšom stave. V pláne je aj vybudovanie móla, skladu a niekoľkých poľnohospodárskych budov.

Skerries at Wester Sound, Vaila

Skerries at Wester Sound, Vaila

Ostrov nesie názov Vaila Sound a jeho rozloha dosahuje 25 hektárov, čo rozhodne nie je málo. Škótske zákony nedovoľujú predaj ostrovov, no spoločnosť, ktorá ho distribuuje tvrdí, že dokáže tento problém obísť. Keďže ostrov pôvodne slúžil na poľnohospodárske účely, môžu tu znovu vybudovať farmu, mlyn a rôzne ďalšie budovy, vďaka ktorým ostrov nadobudne svoj pôvodný účel. Jeho kupca ho tak bude môcť oficiálne zakúpiť aj napriek tomu, že škótska legislatíva je v tejto veci viac než prísna.

Spoločnosť, ktorá ostrov predáva, nesie názov Vladi Private Islands a svoju činnosť započala v roku 1972. To značí, že s predajom ostrovov má bohatú skúsenosť. Vďaka tomu máte zaručené, že nejde o žiadny podfuk. A pri takomto nákupe sa vám istota naozaj zíde.

Pozri aj: Michal si postavil pasívny dom priamo na pražskom sídlisku. Ročne minie na energie extrémne málo peňazí

thesun.co.uk
0
Uložiť článok
Komentovať