Foto: Facebook @Jack Fenton

Jack sa nešťastím dožil len 21 rokov.

V Grécku ostali traja ľudia zatknutí po tom, čo 21-ročný mladík zomrel kvôli zásahu zadným rotorom helikoptéry. Jack Fenton umrel počas toho, ako sa údajne pokúšal urobiť si selfie na heliporte v Aténach. Grécky prokurátor nariadil vyšetrovanie smrti mladého Brita zabitého rotujúcou lopatkou rotora.

Dvaja pozemní inžinieri a pilot lietadla, ktorí boli zadržaní po incidente počas pondelka, boli prepustení, kým nebudú známe výsledky vyšetrovania, ktoré by malo byť urýchlené.

„Naše vyšetrovanie sa zameralo na možnú nedbanlivosť,“ uviedol policajný zdroj. „Z výpovedí svedkov vyplynuli základné otázky o tom, prečo lopatky motora nestáli, keď posádka dovolila cestujúcim v pondelok vystúpiť zo stroja.“

Foto: Facebook @WorldNews

Obeť hrôzostrašnej nehody bola identifikovaná ako Jack Fenton. Ten sa po dovolenke s rodičmi na gréckom Mykonose mal vrátiť súkromným lietadlom do Spojeného kráľovstva.

Grécke médiá uviedli, že študenta Oxfordu zasiahol zadný rotor helikoptéry, keď sa pokúšal urobiť si selfie v priebehu niekoľkých sekúnd od pristátia helikoptéry modelu Bell 407 na heliporte. Jack Stanton-Gleaves, Fentonov priateľ, ktorý bol tiež vo vrtuľníku, však povedal, že Fenton v čase nehody svoj telefón nepoužíval.

Fentonovi rodičia, ktorí leteli v druhom vrtuľníku za nimi, údajne nevedeli o tragédii nič, pretože ich vrtuľník bol presmerovaný na medzinárodné letisko v Aténach práve kvôli tejto nehode.

Mykonos je raj bohatých dovolenkárov

Pasáž Mykonos-Atény sa stala obľúbenou trasou pre leteckú spoločnosť Superior Air, ktorá prevádzkovala luxusný vrtuľník. Mykonos, ktorý toto leto prilákal ľudí ako Elon Musk, sa stal magnetom pre superbohatých dovolenkárov.

Ilustračná foto: Unsplash

Súdne vyšetrovanie bolo nariadené po tom, ako v utorok štátnemu zástupcovi boli doručené výsledky policajného vyšetrovania. Grécky výbor pre letecké nehody bude dohliadať na zistenia, na základe ktorých budú vypracované trestné obvinenia, uviedli súdne zdroje, ktoré cituje The Guardian.

Výpovede o smrti sa mierne odlišujú

„Vypočuli sme svedkov, vrátane troch priateľov, ktorí s ním cestovali,“ uviedol dôstojník. „Vyšetrovanie sa potom pošle prokurátorovi, ktorý prevezme prípad.“ Nemenovaný pilot by podľa medializovaných informácií mohol čeliť obvineniu z neúmyselného zabitia.

Grécke noviny uviedli, že pristávací personál naviedol pasažierov z lietadla, ale Fenton, ktorý vystúpil ako prvý, sa nečakane otočil a kráčal smerom k helikoptére aj napriek tomu, že motor bol stále v pohybe.

Jeho priatelia však poskytli inú verziu. Polícii povedali, že nedostali pokyny na opustenie helikoptéry aj keď bol stroj už na zemi.