Podmienky pri príchode na Slovensko sa zrejme budú ešte meniť.

Ústredný krízový štáb bude zasadať znovu v pondelok. Dovtedy majú jednotlivé rezorty pripraviť konkrétnejšie návrhy, aby sa následne mohli prijať jednotlivé opatrenia. Informoval o tom minister vnútra Roman Mikulec.

Ako uviedol, na zasadnutí krízového štábu si vypočuli informáciu ministerstva zdravotníctva o vývoji pandemickej situácie v okolitých krajinách, v rámci celej Európskej únie aj vo svete. Následne sa rozprávali o krokoch, ktoré treba prijať v nasledujúcom období.

Foto: TASR – Jaroslav Novák

Rezorty dostali úlohy

„Pracovné skupiny pod Ústredným krízovým štábom dostali úlohy tak, aby sme o nich vedeli o rozhodovať a vedeli ich aj pretransformovať do uznesenia vlády, ktorá bude zasadať v stredu,“ uviedol minister vnútra.

Ako k úlohám pre svoj rezort povedal minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský, cieľom je, aby štát získal lepší prehľad o ľuďoch, ktorí sa vracajú zo zahraničia. Ide najmä o kontroly na hraniciach, lepšiu možnosť vyhľadávania kontaktov, trasovanie v rámci prípravy na tretiu vlnu pandémie. Témou zasadnutia krízového štábu bol aj výskyt delta variantu koronavírusu. „Veľmi dôležitou úlohou bude informovať obyvateľov o tom, že jedinou slobodou je vakcinácia, pretože záujem o očkovanie v súčasnosti stagnuje,“ podotkol šéf rezortu zdravotníctva.

Foto: TASR – Martin Baumann

Mikulec potvrdil aj možnosť opätovného zavedenia povinnej štátnej karantény. Pripustil tiež, že sa môže zmeniť cestovný COVID automat. Ministri aj infektológ Vladimír Krčméry opäť požiadali obyvateľov, aby dovolenky trávili na Slovensku.

0
Uložiť článok
Komentovať