Foto: SITA/AP

Všetci zaregistrovaní budú prednostne pozvaní na PCR test.

Ministerstvo zdravotníctva SR vyzýva všetkých návštevníkov futbalového zápasu medzi Maďarskom a Portugalskom, ktorý sa uskutočnil v utorok 15. júna v Budapešti, aby sa zaregistrovali na portáli korona.gov.sk/ehranica.

Ako informovala hovorkyňa rezortu Zuzana Eliášová, Maďarsko je síce na cestovateľskom semafore v zelenej farbe, no futbalového zápasu sa zúčastnili aj fanúšikovia z Portugalska.

Na problém poukázali aj analytici z Dáta bez pátosu, ktorí na Instagrame zdieľali dôležitú výzvu, aby ste túto informáciu poslali ďalej všetkým tým, o ktorých viete, že sa zápasu zúčastnili. Portugalsko je totiž kvôli indickému alebo aj delta variantu čiernou krajinou a na futbalovom zápase sa koronavírus šíri veľmi ľahko. Na zápase sa nachádzalo okolo 67-tisíc divákov.

Foto: SITA/AP

„Vzhľadom na zvyšujúci sa podiel Delta variantu koronavírusu (bývalý „indický“ variant) v Portugalsku, ministerstvo zdravotníctva vyzýva fanúšikov, ktorí sa zúčastnili futbalového zápasu, aby sa (aj spätne) zaregistrovali v eHranici,” povedala Eliášová s tým, že všetci zaregistrovaní budú prednostne pozvaní na PCR test. „Termín na PCR test dostanú aj návštevníci podujatia, ktorí sú už zaočkovaní proti ochoreniu COVID-19,” dodala.

1
Uložiť článok
Komentovať