foto: eyerim

Nie každý naozaj predáva to, čo by predávať mal.

Dnešná doba je už taká – každý chce zarobiť čo najviac s čo najmenším vložením energie do toho, čo robí. Či už sa to týka online alebo offline sveta, pravidlá sú rovnaké. Poctivosť sa však nakoniec vždy odzrkadlí na celku ako takom. Ak veci robíte od srdca, ľudia vám to vrátia v tom najlepšom. Ak je tomu naopak, ľudia vám to tiež vrátia, avšak pozitívne reakcie očakávať nemôžete. 

Jedna z vecí, ktoré sú v poslednej dobe až príliš rozšírené, je predaj neoriginálnych, alebo v reči mladých ľudí, fake výrobkov. Či už je to kozmetika, oblečenie, športové príslušenstvo alebo okuliare, predajcom ide iba o jedno – nakúpiť čo najviac neoriginálneho tovaru za čo najmenšiu sumu a následne ho predať za čo najväčšiu sumu. Výsledkom je ohromný zisk a oklamaní zákazníci, ktorí nedostali to, za čo si zaplatili.

Keďže sa blíži jar (a samozrejme leto), s ktorou sú spojené mnohé slnečné dni, asi už aj vy uvažujete nad tým, že by sa vám zišli nejaké nové štýlové slnečné okuliare. Nie všetky okuliare však stoja za to. Aj keď si možno poviete: „Veď mne stačia tie za 20€ zo stánku na námestí,“ nemusí to byť tá správna voľba. Slnečné okuliare nemajú slúžiť iba na to, aby ste toľko na tom Slnku nežmúrili. Majú vaše oči ochrániť od slnečného žiarenia, ktoré je v dnešnej dobe globálneho otepľovania čoraz škodlivejšie.

Ak ste teda jeden z tých, ktorí si svoje oči naozaj vážia, určite rátate s tým, že do nich bude treba zainvestovať. Ak si za okuliare zaplatíte, určite nechcete dostať fake v podobe čínskeho neoriginálneho výrobku, ktorý nebude ani pri najmenšom spĺňať kvalitu originálu. Rozhodli sme sa preto osloviť najväčšieho slovenského autorizovaného predajcu slnečných okuliarov, online optiku eyerim, ktorá dnes pôsobí už v 16 krajinách sveta. eyerim je autorizovaným predajcom mnohých značiek vo svete okuliarov, preto budú tieto informácie skutočne z prvej ruky.

Veď ako nám prezradila spoluzakladateľka eyerimu, Andrea Zahurancová: „Nosiť nekvalitné slnečné okuliare je pre vaše zdravie ešte nebezpečnejšie ako nenosiť žiadne. Pod tmavými šošovkami sa vám titož šošovky rozširujú a do oka vniká ešte viac škodlivého žiarenia, ako keby ste žiadne okuliare nemali.“

Logo

Každé originálne okuliare by mali mať logo. To by sa pri niektorých značkách, ako napríklad Ray-Ban, malo nachádzať vygravírované na šošovkách vo výške bočnice. Ak si kupujete polarizovanú verziu, nápis „Ray-Ban P“ by sa mal nachádzať na pravej šošovke v jej pravom hornom rohu, v prípade značky Oakley ide o vygravírovaný nápis „Polarized“ alebo „Prizm“ na spodku šošovky. Logo však nájdete aj na nosníkoch kovových rámov, taktiež v podobe loga značiek. Všetko si pozrite aj na nasledujúcich fotografiách.

foto: eyerim
foto: eyerim
foto: eyerim
foto: eyerim

Bočnice (stráničky)

Logo nájdete aj na bočniciach (stráničkách). Okrem neho však na vnútornej strane nájdete aj informácie o vašom výrobku. Napríklad názov modelu Ray-Ban (napr.: RB2447)kód farebného prevedenia, (napr.:901/58) a veľkosť modelu (napr.:49 21 145). Ľavá bočnica zas obsahuje informáciu o tom, kde boli okuliare vyrobené.

foto: eyerim
foto: eyerim
foto: eyerim

Krajina pôvodu

Nie všetky originálne okuliare sú vyrobené v krajine, odkiaľ značka pochádza. Nebojte sa teda, keď uvidíte nápis „Made in China“. Spoločnosť Luxottica, ktorá vyrába značku Ray-Ban, má svoje továrne rozmiestnené napríklad aj v Číne. Ani v tomto prípade však nemusíte pochybovať o ich kvalite.

Balenie

Ak si objednáte originálne okuliare od niektorej známej značky a dostanete iba okuliare, niečo nie je v poriadku. K originálom by ste mali dostať aj lesklú papierovú krabicu s logom danej spoločnosti. Na bočných stranách nájdete čiarové kódy s informáciami o produkte. Súčasťou balenia je aj púzdro, opäť s logom značky. V niektorých prípadoch ide o tvrdšie púzdro, v niektorých iba o textilné vrecko. Jedno je však isté – niečo z toho dostanete.

To však stále nie je všetko. K okuliarom dostanete aj čistiacu handričku, opäť s logom, ktoré na tých fake-ových, samozrejme, chýba. Ako posledné nemôže chýbať letáčik alebo „Certifikát autenticity“, v ktorom nájdete tipy na to, ako máte s okuliarmi zaobchádzať, čistiť ich a celkovo, ako ich používať. V prípade akýchkoľvek gramatických, faktických alebo vizuálnych chýb určite nedržíte v ruke originál.

foto: eyerim
foto: eyerim

Materiál

V neposlednom rade sa musíte pozrieť aj na kvalitu, pre ktorú ste si takéto okuliare hlavne kúpili. Chyťte si ich do rúk a poriadne si ich poobzerajte. Sú dostatočne ťažké, pevné? Všetky originálne okuliare sú vyrobené z vysokokvalitných a trvácnych materiálov. Kvalitné sú samozrejme taktiež šošovky, teda sklá. Na ich výrobu sa pri väčšine modelov využíva výberové sklo. Ak sa však niekedy stretnete s iným druhom materiálu, nepanikárte  – pravdepodobne ide o novší dizajn. V týchto prípadoch sa pri výrobe nepoužíva výhradne sklo.

foto: eyerim

Je samozrejmé, že každá značka má svoje špecifiká a spôsoby balenia, no buďte si istí, že v mnohom sa nelíšia. Dávajte si pozor na nedôveryhodných predajcov. Cez internet nakupujte veci od autorizovaných predajcov, akými, v prípade okuliarov, eyerim určite sú.

Ak teda uvažujete o kúpe nových slnečných okuliarov, neváhajte si pozrieť e-shop eyerim, kde nájdete skutočne parádne kúsky za ešte lepšie ceny. Ak sa však bojíte kupovať okuliare cez e-shop, pretože neviete, či vám budú na tvári naozaj sedieť, eyerim tu má pre vás zaujímavé riešenie. Na svojom webe ponúkajú virtuálne zrkadlo, pomocou ktorého si jednoducho vyskúšate modely okuliarov, ktoré sa vám páčia. Budete k tomu potrebovať iba svoju fotografiu alebo webkameru.

A teraz šup-šup, skúšať tie pravé okuliare na leto!

Článok vznikol v spolupráci s eyerim
Uložiť článok

Najnovšie články