Foto: wikimedia.org

Zuzana Veslíková / / News
Bill Gates priniesol odhalenie, ktoré nevykresľuje prezidenta Trumpa v najlepšom svetle.

Človek nie je neomylný a môže sa stať, že mu občas unikne dôležitá informácia. Dokonca to platí aj v prípade, že ide o prezidenta. Je však otázka, ktorú položila hlava Spojených Štátov amerických, adekvátna? 

Viete, aký je rozdiel medzi HIV a HPV vírusom? Veríme, že áno. Bill Gates však tvrdí, že prezident Donald Trump na túto otázku nepozná odpoveď.

Chris Hayes, moderátor relácie „All In With Chris Hayes“ zverejnil na svojom Twitteri video, v ktorom Bill Gates opisuje svoje stretnutie s Donaldom Trumpom. Tvrdí, že Trump sa ho opýtal, aký je rozdiel medzi HIV a HPV. A vraj sa to nestalo po prvýkrát. Keďže to patrí k všeobecnému vzdelaniu a minimálne takýmito znalosťami by mal disponovať každý z nás, tak táto otázka a ešte od prezidenta USA, nie je úplne na správnom mieste. Podobný názor majú zrejme aj diváci, ktorých Gates týmto odhalením rozosmial.

HIV je skratka, ktorá označuje vírus Ľudskej imunitnej nedostatočnosti, ktorý infikuje a napáda imunitný systém. Ak sa nepristúpi k liečbe a počet bielych krviniek klesne pod 200 bielych krviniek na mikroliter krvi, potom je už ochorenie definované ako AIDS, teda Syndróm získanej imunitnej nedostatočnosti. Ak vás zaujímajú mýty o AIDS, ktoré nie sú pravdivé, nájdete ich v našom článku.

HPV označuje ľudský papilomavírus, ktorý zapríčiňuje sexuálne prenosná infekcia. Nemá však žiadne špecifické príznaky, preto môže vyústiť do rôznych typov rakovín, napr. krčka a maternice.

Téma HIV nie je pre Gatesa neznáma. Nadácia, ktorú spravuje spolu so svojou manželkou Melindou, podporuje jej liečbu v Afrike. Možno aj preto ho táto otázka zaskočila a rozhodol sa s ňou podeliť so svetom.

Pozri aj: Americký prezident bol odsúdený na smrť. Severná Kórea tvrdí, že Trump ich krajinu urazil a musí za to pykať

sciencealert.com

0
Komentovať (0)