Foto: Wikipedia

Severokórejské štátne noviny tvrdia vo svojom poburujúcom vyhlásení, že národ odsúdil Donalda Trumpa na smrť.

V článku, ktorý noviny publikovali sa píše, že americký prezident urazil ich krajinu, keď počas svojej cesty naprieč Áziou zhodnotil, že Severná Kórea je pod krutou diktatúrou. A Severokórejčania si myslia, že za svoje vyhlásenie by mal náležite pykať. Podľa slov, ktoré noviny uverejnili je najväčší zločin, za ktorý nebude nikdy ospravedlnený to, že si dovolil ponížiť najvyššie vedenie KĽDR.

Noviny vládnucej strany v krajine, Rodong Sinmun napísali: „Trump by mal vedieť, že je len odporný zločinec, ktorý bol odsúdený na smrť kórejským ľudom.“ Štátne noviny tu slúžia ako prostriedok, cez ktorý vláda komunikuje s ľuďmi. Ich zvyčajnou činnosťou je napádanie prezidenta USA práve za jeho činnosť na Twitteri. Posledný útok zo strany novín prišiel po tom, čo Trump na Twitteri napísal: „Prečo ma Kim Čong-un uráža a nazýva ma starcom, pričom ja som NIKDY nepovedal, že je malý a tučný? Ach, tak som sa snažil, aby sme boli priatelia. Možno sa to jedného dňa vyplní.

Počas svojej cesty do mesta Hanoi vo Vietname, pristával na Filipínach, kde tvrdil, že má za sebou skvelý deň úspešných stretnutí a udalostí. Naznačoval tiež, že urobil pokrok v boji proti Severnej Kórei a Kim Čong-Unovi. Minulý mesiac sa Severná Kórea vyhrážala, že zo Spojených štátov zostane len popol a tma. Bola to odpoveď na sankcie, ktoré voči krajine vzniesla OSN.

Pozri aj: Predpovedal výhru Donalda Trumpa. Až desivo presné Nostradamove proroctvá hovoria aj o americkej spolupráci s Rusmi

ladbible.com
Príbehy
0
Komentovať (0)