foto: Ilustračné (TASR - Roman Hanc)

Ak sa obávate tohtoročnej maturity, opakovanie učiva vám nezaškodí, rovnako je to super pomôcka, videá budú aj z archívu.

Maturanti neboli v škole od októbra a mnohí majú obavy ako zvládnu skúšky. Predseda strany SPOLU Juraj Hipš preto prichádza s projektom, kde s odborníkmi podáva pomocnú ruku študentom pri príprave na maturity. 

Strana SPOLU spúšťa projekt maturujemespolu.sk, ktorý prináša bezplatné online hodiny so špičkovými slovenskými pedagógmi, vedcami a odborníkmi na rôzne maturitné témy. “Mladí ľudia teraz prežívajú neistotu a stres ako zvládnu maturity. Od jari minulého roku majú školy skôr zavreté ako otvorené. A nejde len o maturity. Mnohí si prajú dostať sa na dobré vysoké školy doma aj v zahraničí,” hovorí predseda strany SPOLU Juraj Hipš.

Pomoc maturantom

Foto: maturujemespolu.sk

Podľa Hipša na Slovensku žije veľa šikovných a múdrych ľudí. Ich potenciál musíme využiť naplno. “Slovensko na konci dňa nezachránia ani eurofondy, ani diaľnice ani ďalší zahraniční investori. Budú to ľudia. Vedkyne, inovátori, učitelia aj miestni podnikatelia,” vysvetľuje predseda strany SPOLU prečo sa rozhodol takýmto spôsobom pomôcť.

“Nemá zmysel nadávať a nič nerobiť. Rozhodli sme takýmto spôsobom priložiť ruku k dielu a ísť pozitívnym príkladom,” hovorí Hipš k doučovaniu maturantov.

Foto: maturujemespolu.sk

Nasledujúce týždne tak budú mať maturanti možnosť zapojiť sa do online hodín s ekológom Erikom Balážom, neurobiologičkou Dominikou Fričovou a spisovateľom a básnikom Danielom Hevierom. “Ďalšie témy pripravujeme aj s učiteľkami a učiteľmi stredných škôl, ktorí na projekte spolupracujú,” dodáva Juraj Hipš.

Na webstránke môžu študenti hlasovať o akú maturitnú tému by v rámci online hodín mali záujem, prípadne pridať vlastnú maturitnú tému. Online hodiny budú dostupné aj zo záznamu v archíve.

Najnovšie články