foto: Unsplash

Pred nami je chladné počasie, ktoré vyvrcholí v pondelok ranným snežením, ktoré sa na severe môže objaviť aj v nižších polohách.

Začiatok mája začína v skutku chladným počasím. Do oblasti strednej Európy začína prúdiť chladný, pôvodom arktický vzduch od severu a prinesie výraznú zmenu v počasí. Spolu s ochladením treba počítať aj s výraznými zrážkami na celom území Slovenska.

Zrážky, ktoré sa aktuálne vyskytujú najmä na severozápade územia sa počas dnešného dňa začnú rozširovať smerom nad celé naše územie. Zrážková činnosť sa tak postupne rozšíri aj na juh a východ. Do týchto oblastí bude ešte pred samotným príchodom čela studeného frontu prúdiť teplejší vzduch, čo spôsobí, že vzduch nad týmito oblasťami bude instabilnejší a tak je vyššia pravdepodobnosť tvorby búrok.

foto: Unsplash

Vďaka prílevu chladnejšieho vzduchu bude ku koncu víkendu klesať hranica sneženia, ktorá sa v noci z nedele na pondelok môže dostať aj mimo hôr.

Na severe môže snežiť aj v nižších polohách. Hranica sneženia by mohla poklesnúť aj na 400 m n.m.

Otepľovať by sa na našom území malo začať až od stredy. V druhej polovici týždňa sa teploty priblížia k hranici +20 °C. Ochladenie tak bude dočasné.

Viac správ o počasí nájdete na imeteo.sk
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )